Miroslav Etzler: Ortézu mi opravdu scénář nepředepisuje!

„Na roli jsem kývl ještě dříve, než jsem dostal k přečtení scénář. Nebývá to obvyklé, ale v tomhle případě nebylo, co řešit. Věděl jsem, že se režie ujme pro mne velice respektovaná a až gigantická osobnost české kultury, a tou je bezesporu Juraj Herz. A vzal bych to, i kdybych měl jen jeden výstup, protože setkání s tímto člověkem je velice vzácné,“ nechal se slyšet MIROSLAV ETZLER (51), který hraje hlavní roli v chystané černé komedii Alaina Kriefa Dědicové, která bude mít premiéru v Divadle Na Jezerce 17. března.

Na zkouškách stále ještě „zdobí“ jeho pravou nohu ortéza. „Kdepak, nemám to předepsáno v roli, ale prostě ji po úrazu musím nosit. Původně jsme přemýšleli, že bychom moji nehodu začlenili do děje, ale řeknu vám, až budu fit, tak velice rád tuhle nehezkou záležitost hodím do popelnice. Takže žádné úpravy nebudou,“ doplnil s úsměvem Etzler.

Dědicové jsou v pořadí 34. premiérou Divadla Na Jezerce. „My jsme za poslední tři roky přečetli asi 95 her a hledali jsme, co by bylo pro nás nejvíce přijatelné. Když jsme narazili na Dědice, tak jsem si řekl, tohle by mohlo Juraje zaujmout a vtom mi zatelefonoval on, že právě tohle chce dělat. A bylo rozhodnuto. Takže tu komedii si vpodstatě vybral on sám,“ řekl Jan Hrušínský.

V Dědicích se kromě Miroslava Etzlera představí Tereza Němcová, Kristýna Hrušínská, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Martina Hudečková a Andrea Daňková.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama