Miroslav Donutil má jasno! Kdyby mi bylo ouvej, k doktoru Martinovi bych šel!

Asi málokterý herec by se na tuto roli hodil tak dokonale, jako právě MIROSLAV DONUTIL (65). Doktor Martin v jeho podání je prostě uvěřitelný. Jak to měl sám herec během natáčení a svěřil by se do péče tohoto lékaře, kdyby bylo nejhůř?

Věděl hned od natáčení prvního dílu seriálu Doktor Martin, že se mi hlavní mužská role bude dělat dobře, byť i těžce, protože byla velmi náročná. „Spolkla přes dvě stovky natáčecích dnů a v každémz nich zvládnout spousty textů nebylo jednoduché. Na druhou stranu jsem podvědomě tušil, že pokud se mi podaří se s rolí srovnat a zahrát tu postavu podle představ autorů a režiséra, že to dopadne dobře, a to se zaplaťpánbůh stalo,“ uvedl Donutil.

První řada seriálu je minulostí, ovšem pro velký úspěch byla natočená druhá s řadou nových tváří, která se už zanedlouho objeví na obrazovkách. „Nechci nic prozrazovat, snad jen to, že budu takový doktor Martin, jakého diváci už poznali. V každém dílu se řeší nějaký zdravotní problém, samozřejmě i vztahové věci, takže se bude opět na co dívat a o čem diskutovat. Musím se přiznat, že mě osobně kdyby bylo ouvej, tak bych svého doktora Martina určitě navštívil. Jsem si vědom jeho schopností, jde o velice erudovaného a schopného doktora, ale musel bych překousnout, že se mnou nebude zacházet nejlépe, Je to takový morous, nicméně mnohdy vtipný a hlavně odborník,“ s úsměvem doplnil herec.

Něco se tedy zrodilo a chystá se na obrazovky, něco jiného ale končí. „Ano, vím o čem je řeč. Po více než dvaceti letech, přesněji 27. prosince, jak jsem se dozvěděl z vedení Národního divadla, končí Goldoniho Sluha dvou pánů a já coby Truffaldino. Samozřejmě je mi to líto, ale nic s tím nenadělám. Šestistou slavnostní reprízou všechno skončí. Bylo mi to oznámeno, vzal jsem to na vědomí a nezbývá mi už nic jiného, než se s tímhle krásným představením rozloučit. Vzpomínky na něj budou u mě patřit k těm nejkrásnějším,“ dodal Miroslav Donutil.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama