Matěj a Kryštof Hádkové – bratři jak se patří!

Jako jediný se dvakrát objevil na scéně Rudolfina při předávání výročních cen filmové a televizní akademie Český lev za rok 2015. Poprvé, když přebíral sošku za Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli pro svého mladšího brášku KRYŠTOFA (33), který se zotavuje po vážném úrazu a operaci, a pak si i sám došel pro svoji cenu za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. To všechno stihl MATĚJ HÁDEK (40). 

Navíc film Kobry a užovky, v němž oba hráli, získal prvenství v kategorii Nejlepší film a prosadil se i v dalších třech kategoriích – získal cenu za režii (Jan Prušinovský), kameru (Petr Koblovský) a za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Lucie Žáčková). „Je to velikánský úspěch. Kryštof už za roli ve stejném filmu zabodoval v Ceně české kritiky. Teď jsme si ocenění odnesli oba. Víte, on mě k tomuhle dílu vlastně dostal a děkuji mu za to. Jeho role byla jasná a na svého filmového bráchu do Kober a užovek doporučil režiséru Janu Prušinovskému a producentovi bráchu vlastního. V celovečerním filmu jsme se tak sešli s Kryštofem poprvé a hned to dopadlo, jak to dopadlo. Paráda,“usmíval se Matěj Hádek.

Hodně dojatá byla z prvenství v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli vítězná Alena Mihulová, která excelovala ve filmu Domácí péče. „Jsem strašně šťastná. Když jsem si šla pro sošku bála jsem se, abych nezakopla na schodech, nedojímala se a neplakala. Všechno to jsem zvládla. Díky za tohle ocenění. Byla to role, kterou jsem měla ráda. Taková normální, obyčejná ženská jakých je moc. Nejsou to možná krasavice, ale zažívají a prožívají si svůj život s problémy a občas i úsměvem, takže Domácí péče je takové spojení dramatu, komedie a trošku i psychologie,“ nechala se slyšet Mihulová.

Celkem bylo v sobotním slavnostním večeru rozdáno v rámci již 23. ročníku Českých lvů celkem jedenadvacet ocenění.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama