Luděk Sobota: S Wimbledonem jsem skončil, budu trenérem!

Může-li mít česká tenisová jednička Tomáš Berdych nového trenéra, proč by si ho nemohla Adriena Sobotová pořídit také. Včera se poprvé stal jejím rádcem a takticko-strategickým koučem manžel LUDĚK SOBOTA (73). A udělala dobře, že zalovila v domácích vodách.

Na druhém ročníku turnaje osobností vyhrála spolu se svým partnerem Lukášem čtyřhru, když ve finále porazili Standu Hložka se synem. „Víte, chtěl jsem předvést své kvality na kurtu také, ale pořád mě ještě limituje operace, kterou jsem nedávno prodělal, a tak místo prohánění soupeřů jsem kecal do hry manželce a jejímu parťákovi. A ejhle. Mé profesionální postřehy padly na úrodnou půdu a tahle dvojice všem vytřela zrak. Asi u trénování zůstanu. Člověk se tolik nenahoní, může teoreticky zhodnotit své letité zkušenosti a prachy jsou za koučing taky slušné,“ pochválil se Sobota.

V cestě jeho svěřencům stála řada renomovaných dvojic, leč i přes snahu, neuspěly. „Dělal jsem, co jsem mohl. Střídal údery na síti i kvalitní hru od zadní čáry, žel, vše bylo marné. Světovosti jsem se tentokrát moc nepřiblížil. Možná šlo trochu i o podcenění protivníků, před turnajem by nikdo neočekával, že skončím v poli poražených, takže jsem usnul na vavřínech. No co, i Djokovič furt nevyhrává, takže příště všem ukážu,“ kategoricky zhodnotil svůj výkon Roman Skamene, kterého přišla povzbudit celá famílie.

V tvrdé konkurenci neuspěl třeba zpěvák Honza Kříž, díru do světa neudělal Jaroslav Sypal ani další účastníci atraktivní tenisové přehlídky. Do pořadí mohl teoreticky promluvit i Jiří Krampol, bohužel, jemu start na kurtu nepovolila bolest v koleně, a tak spolu s manželkou a rodinným čtyřnožcem byli pouze fanoušky vydařeného klání.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama