Leona Machálková: Nejsem kuchařský démon, ale vaření mě baví

Vzala si zástěru, kudlu a další nezbytné propriety do ruky a pustila se do vaření. Zpěvačka Leona Machálková si na zahájení akce Měsíc v růžové, která je programem prevence rakoviny prsu, nejenže vyzkoušela na umělém poprsí samovyšetření, ale aktivně se zapojila i do výroby zdravé polévky.

„No, démonem kuchyně určitě nejsem, ale vařím ráda a hodně mě to baví. Miluju jídlo, jsem mlsná a i to, že jsem žila s Bořkem Šípkem, který nejenže měl dvě skvělé restaurace, thajskou a francouzskou, ale i doma relaxoval tím, že nám všem báječně vařil, tak jsem něco od něj pochytila a ledasco pochytila. No a pak jsem se stala v naší domácnosti šéfkuchařkou já. Myslím si, že u dobrého jídla je skvěle strávený čas, který přináší pohodu a dělá rodinu rodinou. A podobně to praktikujeme i s přáteli, že se navštěvujeme a vaříme si. Prostě pohoda a chutná krmě, toť skvělá věc,“ s úsměvem vysvětlila své kuchařské počínání Leona.

Nejen jídlem ovšem živ je člověk a u zpěvačky, která je dost vytížená, to platí asi dvojnásob. Co tedy oblíbenou pěnici čeká v nejbližší době?

„S tím časem je to fakt. Teď mě čeká spousta zkoušení, protože listopad a prosinec mám doslova nabitý, takže musím mít tak říkajíc natrénováno. V kalendáři mám zapsáno množství vystoupení, muzikálových představení a také samozřejmě vánočních koncertů. Je toho opravdu hodně, ale už se na ten zápřah těším a věřím, že si to užiji jak se svojí kapelou, tak i s diváky a posluchači,“ prozradila svůj program Leona Machálková a jelikož už polévka začala bublat, znovu se pustila do vaření.

Foto: Herminapress