Lakomec ovládl Divadlo Radka Brzobohatého. Podívejte se do fotogalerie, jak premiéru prožívali herci i diváci

Premiéru skvělé Moliérovy komedie Lakomec odehrálo v režii Lukáše Buriana Divadlo Radka Brzobohatého. Hlavní postavou je lichvář a lakomec Harpagon, který pro peníze je schopný obětovat vše. V roli tohoto šetřílka se představil Milan Enčev.

„No, je to parádní záležitost a hodně mě baví. Musím přiznat, že v Divadle Radka Brzobohatého je to pro mě ta role úplně TOP. Mám skvělý kostým, jak se na pořádného lakomce sluší, výborné kolegy kolem sebe, takže já jsem na výsost spokojen a těším se, že spokojeni budou i
diváci,“ pochvaloval si Milan Enčev.

Jeho sluhu hraje Jan Rosák. „Někoho by mohla role sluhy urazit. Ne mě. Já jsem naopak pookřál, protože jsem se obával, že budu zase nějaký pán, který bude někomu rozkazovat. Tohle je po bozích a králích změna, kterou jsem s chutí uvítal, a těší mě.“

Harpagonovu dceru Elišku s nemenším nadšením ztvárňuje Denisa Nesvačilová. „Víte, já jako Eliška to mám trošku složité ve vztahu k otci, poněvadž taťka je takovej šmudla, sice pracháč, ale dbá jenom na majetek a ne na to, jak vypadá. No, je to ostuda. A k tomu ještě to jeho chování, to je příšerný. Na mé Elišce se mi líbí, že je to taková dračice, občas ale je i trochu ufňukaná, prostě není to žádná nevýrazná tuctová minda, a to je fajn,“ se smíchem prozradila Denisa.

V dalších rolích budete vídat Báru Kepkovou, Otto Rošetzkého, Lucii Kožinovou, Dagmar Čárovou, Alžbětu Fišerovou, Marka Helmu či Daniela Ondráčka.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

Lakomec ovládl Divadlo Radka Brzobohatého. Podívejte se do fotogalerie, jak premiéru prožívali herci i diváci

reklama