Byla to ve vinici sv. Kláry trojské botanické zahrady velká sláva. Na křtu tekutých lahůdek se tu sešli jak „domácí“ zástupci hojně navštěvovaného areálu tak zejména představitelé a tvůrci oblíbené filmové série Bobule, jejíž třetí pokračování právě vstupuje do kin.

V partičce umělců nechyběli Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Lukáš Langmajer, Michal Isteník, režisér Martin Kopp a řada dalších. A všichni, až na jednu výjimku, se křtu zhostili s viditelnou chutí a mnozí se nevyhýbali ani otestování vzorků. „Já, bohužel, jsem v době, kdy trojka Bobulí vznikala, byla v posledním stadiu těhotenství, takže v průběhu natáčení, na rozdíl od kolegů, jsem neměla ani pomyšlení na to dopřát si třeba jen slzu vína. Neochutnala a neochutnám ani trošku také tentokrát a budu si muset vínko odříci. Stále ještě kojím, takže si chuť na tuhle laskominu nechám zajít, ale doufám, že díky pozornosti zdejších vinařů si později jejich výtvory a výrobky ochutnám, protože tenhle nápoj můžu,“ svěřila se s úsměvem Tereza Ramba, která v Bobulích hraje hlavní ženskou roli Kláry To její filmový manžel Honza neboli Kryštof Hádek, se tolik neupejpal.

Otestoval něco vzorků a viditelně byl s kvalitou spokojen. „Díky natáčení Bobulí jsem tak trošku nahlédl pod povrch vinařského řemesla, ale skutečný profesionální vinař ze mne opravdu nebude. Jistě, rád si pochutnám na dobrém moku, ale zůstanu u herectví a ani neuvažuji, že bych si někdy pořídil vinohrad. Díky natáčení jsem poznal několik vinařů, vážím si jejich práce, s chutí si občas pochutnám na tom, co vyprodukovali, a vím, že to, co dělají, dělají s láskou. A o tom to je, když má vzniknout něco dobrého, musí mít k tomu člověk vztah. A to platí o vinařství stejně jako o herectví a jiných profesích,“ zafilozofoval Kryštof a šel se sklenkou v ruce omrknout vinice sv. Kláry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno