Krásky od Makarenko míří do světa. Co mají v kufrech?

Soutěž krásy Miss Czech Republic včele s její zakladatelkou a ředitelkou Taťánou Makarenko vysílá své dívky na světové soutěže. Dvě dívky, úřadující vicemiss Daniela Zálešáková a Kristýna Langová se proto předvedly v šatech, v kterých budou v zahraničí Českou republiku reprezentovat.

„Šaty navrhovali naši přední návrháři Tereza Sabáčková, Sam Dolce, David Hanykýř a další. Chceme, aby garderoba byla pestrá a dívky se mohly dobře prezentovat. Určitě na letišti budeme přikupovávat nějaká kila, protože našim děvčatům pouze jedno zavazadlo nestačí. Vždyť jenom národní kroj od Davida Hanykýře zabere celé jedno zavazadlo. Jezdím tam s nimi a usmlouvávám nadměrná kila na přepážce,“ smála se ředitelka soutěže Miss Czech Republic a dodala, že asi nejvíce váží křišťálová váza, národní dar, který se na soutěži charitativně vydraží.

Modelka, 2. vicemiss Daniela Zálešáková se na soutěž v Japonsku poctivě připravuje. „Do Tokia odlétám 18. října a finále mám 9. listopadu, takže Japonska si dost užiju. Moc se těším. Na sociální síti mám velkou podporu, protože v predikcích mě řadí mezi Top 5 a Top 10. Pořád na sobě pracuji, trénuji chůzi, to je hodně důležité. Točím různá videa, abych se tím lépe představila fanouškům a oni mi posílali hlasy. Také se seznamuji s japonskými zvyky a snažím se naučit pár slovíček a frází. Je to těžké, ale zase je hezké, když umíte v hostitelské zemi pozdravit v jejich jazyce.“

Taťána Makarenko ještě upřesnila: „První dívka Kristýna Langová, 1. vicemiss odjíždí už nyní ve čtvrtek 4. 10. do Myanmaru na Miss Grand International. Vloni se naše zástupkyně dostala mezi první pětici krásek, tak doufáme, že tuto pozici obhájíme. Bude tam skoro měsíc a finále je 25. 10. Jako druhá odlétá 18. 10. do Japonska na Miss International Daniela Zálešáková. Celu dobu budou v Tokiu a finále je 9.11. V loni v této soutěži získala naše reprezentantka titul nejlépe oblékané dívky, tak doufáme, že i letos se Daniela dostane do Top 15 nebo získá nějaký doprovodný titul.“

Loňská vítězka soutěže krásy Kateřina Kasanová a 3. vicemiss Veronika Volkeová na své soutěže odlétají později. Pečlivě se připravují a na jejich představení je zatím ještě dost času.

Foto: Herminapress

reklama

reklama