Karel Vágner: Jen jednou jsem chtěl se vším praštit!

Byla to v Lucerně hodně velká sláva. Do posledního místa „nabouchaný“ koncertní sál často ve stoje aplaudoval všestrannému umělci, baskytaristovi, kontrabasistovi, producentu, skladateli, zpěváku, kapelníkovi a podnikateli Karlu Vágnerovi, který tu slavil pětasedmdesáté narozeniny.

„Měl jsem a doufám, že i nadále budu mít hodně bohatý a určitě zajímavý život. Když bych měl říci, na co jsem pyšný, tak řeknu na svoje děti. Žiju pro ně a koukám se dopředu a ne dozadu. A že je mi tolik, kolik mi je? To neřeším, moc mě baví hrát tenis, který si dopřávám každý týden a až to někdy nepůjde, bude mi to mrzet, ovšem nic s tím nenadělám. To je život,“ uvedl Vágner ještě před zahájením narozeninového mejdanu s názvem Hej mistře basů, gratulujeme…Parádních chvil si užil za svůj život dost a další aktivního muzikanta a sportovce určitě ještě čekají. Jak ale přiznal jednou v životě mu bylo hodně ouvej a chtěl s muzicírováním seknout.

„Tohle rozhodnutí skoncovat se vším, co jsem dělal, mě napadlo jednou jedinkrát. Bylo to v roce 1968, přesně 21. srpna, v době okupace, kdy k nám vtrhla tzv. spojenecká vojska. V té době jsem byl se studiovou skupinou Karla Duby v Mongolsku a přesně ve zmíněný den nás vzali pořadatelé turné na výlet. Při dopravní nehodě spadl náš autobus ze srázu a převrátil se. Až na mě a těžce zraněného klávesistu Iva Moravuse nikdo nepřežil. A tenkrát jsem si řekl, že muziky nechám. Vytáhl mě z toho, naštěstí, Suchý se Šlitrem a Divadlo Semafor. Tam jsem se, díky jim, zase vrátil ke své muzikantské lásce,“ dodal Karel Vágner, a jelikož se nachýlila hodina zahájení koncertu odebral se do hlediště.

Téměř tříhodinovou show moderoval jeho syn Jakub Vágner spolu s Miroslavem Donutilem a na scéně se s gratulací jubilantovi vystřídala celá řada pěveckých a muzikantských osobností. Nechyběl Karel Gott, Stanislav Hložek, Petr Rezek, Václav a Jan Neckářovi, Michal David, Laďa Kerndl, Lubomír Brabec, Petr Kolář, Meky Žbirka, Hana Zagorová, Jiří Suchý, s přáním dorazila i Jiřina Bohdalová a řada dalších. Samozřejmě si s kolegy a kamarády zahrál a zazpíval i oslavenec, který, jak se nechal slyšet, nechtěl a prostě nemohl zůstat jen divákem.

Na závěr zdařilé bujaré party vystoupila kompletní Vágner Family s písničkami Zlato rodinný a Mám tě rád, ty jsi přítel můj. „Nádherný večer, skvělý program s mým kamarádem a výborným člověkem Karlem Vágnerem. Já jsem si to tu s celou Lucernou užila, byl to opravdu zážitek,“ zhodnotila program za sebe, ale i všechny diváky v hledišti Dagmar Havlová.

Foto: Herminapress

reklama

reklama