K sedmdesátinám růženec od Lucky

Přesně na den svého narození, tedy 20. ledna, oslavil zpěvák, skladatel a producent PETR HANNIG v chodovské pivnici U bazénu své sedmdesátileté jubileum.

A jelikož za svou aktivní muzikantkou éru nejenže složil množství pecek, ale stál i na startu řady pěveckých hvězd dob nedávno minulých i těch současných, uspořádal mejdan a pozval si na něj jak své objevy, tak i kamarády a přátele a samozřejmě i rodinné příslušníky. „Já jsem mu přišla popřát hlavně hodně zdraví, velkou kupu lásky, množství inspirace, kvanta múz a hlavně, aby se dožil ještě jednou tolika let, které dnes slaví. Lidé ho mají rádi stejně jako já. Jsem mu vděčná za to, že mi hodně pomohl při mých krůčcích na začátku kariéry,“ nechal se slyšet jeho největší a nezářivější objev, zpěvačka Lucie Bílá. Ta dorazila sice jen na chvíli, čekali jí pracovní povinnosti, ale jak zdůraznila, nemohla si narozeniny Petra nechat ujít.

A jako dárek a vzpomínku na společné začátky mu věnovala vlastnoručně vyrobený růženec. „Víte, on mě kdysi vlastně vysvobodil od šicího stroje. Já jsem byla manuálně zručná a šila na pásové výrobě denně od šesti od rána osm a půl hodiny. Když mě poznal a začal mi pomáhat, tak říkal, jsi zvyklá pracovat, tak vždycky ráno vstaň a dělej na sobě. Díky němu jsem poznala, že talent není všechno. Musela jsem na sobě makat a dřít, abych se stala tím, čím jsem. To je i jeho velká zásluha,“ doplnila Lucie Bílá, největší a nejzářivější objev Petra Hanniga. Do vyzdobené a hučící pivnice si našly cestu i další hvězdy a hvězdičky, které mu vděčí za to, že uspěly v showbusinessu. Na oslavnou party tak dorazila třeba Petra Černocká s partnerem Jiřím Pracným, nechyběl ani bývalý buldozer dívčích srdcí Víťa Vávra nebo třeba současný idol zejména krásnější poloviny lidstva, zpěvák romantik Jakub Smolík.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama