To jsou věci! Ochranka koupila luxusní Jaguary od podnikatele, který prodal byt ministrovi Chovancovi!

O tom, že je politika provázaná se světem byznysu není třeba dlouze mluvit. Vědí to všichni. Přesto nás to občas ještě malinko zaskočí. V zákulisí se totiž dějí věci, nad kterými obyčejný člověk žasne. Pokud jste sledovali návštěvu německé kancléřk Merkelové v Česku, mohli jste si všimnout dvou luxusních vozů značky Jaguar v její koloně. Mají za sebou velmi zajímavou historii.

Ochranka je totiž koupila od známé postavičky českého byznysu Petra Dajbycha. Ten vlastní v Plzni autosalon a loni od něj v jedné z luxusních plzeňských čtvrtí koupil byt ministr vnitra Milan Chovanec. Jestli se kluci při té příležitosti nějak domluvili na dalším byznysu, těžko říct. V každém případě prodej vozů vzbuzuje řadu otázek.

Tou nejpalčivější je, proč se nákup Jaguárů ochrannou službou děl v režimu utajení? Ve veřejně přístupném přehledu zakázek ji totiž nenajdete. Prostě proto, že tam být nemusí a lidé se neozvědí, za co se utratily jejich peníze a komu šly do kapsy. Policie podle našich zdrojů za Jaguary XJ zaplatila 11 milionů korun, protože mají nejrůznějších bezpečnostní vychytávky včetně pancéřování. Jen tak mimochodem, pořizovací cena běžného vozu této značky je zhruba dva miliony.

Samozřejmě nikdo oficiálně nepotrví, zda jde o „malou domů“ pro kánmoše nebo nejde. Nechť si udělá každý obrázek sám. V každém případě Dajbych měl už dříve státní zakázku na tři terénní vozy. A i když tentokrát byli osloveni i další dodavatelé jako například BMW nebo Mercedes, prý byli příliš drazí a jejich dodací lhůty byly až moc dlouhé. Jo, to zní logicky. A asi by nikomu nevadilo, že policie má Jaguary, pokud podobná auta potřebuje. Jen to utajení, jen to utajení. To prostě pořádně smrdí…

Ilustrační foto: archiv

 

 

reklama

reklama

To jsou věci! Ochranka koupila luxusní Jaguary od podnikatele, který prodal byt ministrovi Chovancovi!

reklama