Jitka Ježková: Nejsem váhavý střelec, s chutí jsem řekla ano

„Je to hodně chytré a současně i velice vtipné představení. Když jsem dostala nabídku zahrát si ve Výjimečném stavu a přečetla si scénář, nebylo co řešit. Nejsem váhavý střelec a s chutí řekla ano. Je to tak trošku jiné představení, než jaké jsou diváci zvyklí, což je určitě i jeho další plus. Nebudu moc prozrazovat jen naznačím, že Výjimečný stav je komedie o žárlivosti, možná nevěře a je plná groteskních zvratů. A dost, přijďte do Divadla Na Fidlovačce a uvidíte,“ řekla na včerejší tiskové konferenci před premiérou zmíněné inscenace hlavní ženská postava Marta neboli Jitka Ježková, která tuhle roli bude alternovat s Ladou Jelínkovou.

O moc sdílnější nebyl ani její parťák Josef Polášek, známý třeba ze seriálu Vyprávěj, nebo z inscenací Divadla Na zábradlí, který hraje roli reportéra Karla Berana.

„Je to fajn komedie, taková výborně udělaná groteska z mediálního světa. Já coby zahraniční reportér mám své povinnosti v africkém Kamburu, ovšem i manželku, která je v Praze. Sama. Nebo ne? Jak skloubit práci a červíka, který hryže v hlavě. A o tom Výjimečný stav v podstatě je,“ nechal se slyšet Polášek. Dalším a rozhodně významným „hráčem“ v představení je Karel Zima či Lukáš Rous, kteří se podělí o roli tlumočníka Khaleda.

Autorem hry, která bude mít premiéru 18. Ledna, je redaktor Reflexu a spoluautor proslaveného Zeleného Raula Milan Tesař, režisérem Tomáš Svoboda.

Touhle inscenací odstartuje „Fidlovačka“ svou proměnu. Jednak si scéna změnila logo a hlavně se chce posouvat k náročnějšímu divákovi samozřejmě s cílem, aby odcházel z divadla s úsměvem a v dobré náladě. Výjimečný stav je startem a pak o dva měsíce později přijde na řadu další premiéra – muzikálová groteska Šakalí léta zpracovaná na námět filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Foto: Herminapress