Jiří Štědroň: Na psaní memoárů mám ještě dost času!

Idol žen a dívek let ještě ne zas až úplně dávných, zpěvák Jiří Štědroň, ani v šestasedmdesáti letech nesbalil fidlátka a neodešel do důchodu. Naopak, hýří aktivitou a v dohledné době rozhodně nemíní na svém životě nic měnit. Je stálým členem souboru divadla Semafor, kde hraje a zpívá a včera ve zmíněném kulturním stánku se představil i jako spisovatel.

„No, spisovatel je možná trošku silné slovo, ale psaní mě hodně baví. Mám za sebou šest knížek a dnes tady pokřtíme sedmou s názvem Nikam se necpi! Titul by mohl svádět k úvaze, že jde o paměti, ale opak je pravdou. Je to román, na memoáry mám ještě dost času. Třeba momentálně mám rozepsanou další knížku, takže paměti odkládám,“ vysvětlil na jevišti svého domovského Semaforu s úsměvem Jiří.

Jak doplnil ve všech svých doposud vydaných dílech a dílcích se snaží využívat životní zkušenosti. Není to prý žádné scifi, ale realita. Kmotry knižní novinky Jiřího Štědroně se stal, kromě vydavatele Jindřicha Krause a třeba i kolegyně Jitky Molavcové či fotografky a pěnice Ireny Zlámalové i sám principál divadla, Jiří Suchý.

„Já rozhodně podporuji činnost svých kolegů a spolupracovníků básnicky řečeno na jakémkoli uměleckém poli. Mám rád, když jsou členové souboru takoví víceúčeloví a zvládají nejen herectví a zpěv, ale i jiné aktivity. A já jsem nadšen, že Jiří tohle plní beze zbytku. A zvládá vše, povinnosti i zábavu, bez problémů a
v pohodě. Teď si odbude křest své knihy a hned po něm naskočí do Kytice, kterou máme dnes na programu. Takže, pan principál je spokojen,“ pochválil Štědroně Jiří Suchý.

Vydařené semaforské akce se zúčastnila i řada dalších známých tváří. Dorazil Slávek Boura se svou přítelkyní Evou, s níž zanedlouho oslaví pětileté výročí seznámení, kytkou a polibkem obdařila svého oblíbence, pěvce, herce a spisovatele Marie Tomsová a nechyběla ani trojice pánů, říkající si skupina Maxíci.

Foto: Herminapress

reklama

reklama