Jiří Mádl: Ve filmu je několik choulostivých scén

Milostné drama Hra světově uznávaného režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase (mj. vítěze festivalu Sundance) vstoupí do českých kin poslední říjnový den. V hlavních rolích uvidíte ústřední trojici Mariku Šoposkou, Elizavetu Maximovou a Jiřího Mádla.

Ve filmu je několik choulostivých scén. Jak to má s nahotou, popisuje Jiří Mádl: „Samozřejmě jsem věděl, že tam ta scéna bude a bude natočená explicitně. Měl jsem sice ve smlouvě, že tam „nic“ nebude vidět, ale nakonec mi ta scéna přišla vkusná. K herecké práci to patří, když to má ve filmu smysl. Alejandro je často s postavami déle než je potřeba, i v situacích, kdy je jen tak pozoruje. Má to ve všech svých filmech. A je jedno, jestli si povídají, přebalují miminko nebo mají sex. Je to o tom času stráveným s postavou. Můžete to naznačit hýbající se lampičkou ve třech sekundách, dějotvorně to bude mít stejnou úlohu, ale nebude to ten observační styl, který je Alejandrovým rukopisem.“

94 minutový černobílý film ve formátu 4:3 v koprodukci čtyř zemí: ČR – Chile – Francie – Jižní Korea zobrazuje svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, který se začne rozpadat během realizace jeho ambiciózního snu nejen v pracovní, ale i soukromé rovině.

Kde čerpal námět jeho chilský režisér? Také z rodiny. Příbuzný jeho české partnerky je také ředitelem regionálního divadla…

Slavnostní předpremiéra 25. října bude patřit kinu Hutník v Kladně, protože zde, v syrovém prostředí hotelu Kladno a secesním Městském divadle (a přilehlém okolí), film během 14 – ti natáčecích dní vznikl. Do kin vstoupí černobílé milostné drama Hra 31. října 2019 v distribuci Pilot Filmu.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama