Jiří Lábus: Mám toho tolik, že vánoční dárky budu řešit jako last moment

Chcete se pobavit? Jděte na Vlastníky režiséra a scénáristy Jiřího Havelky. Sice budete hodinu a půl účastníky domovní schůze, kdy majitelé bytů v jednom postarším činžovním domě se musí na mnohém dohodnout a rozhodnout, ovšem nuda to rozhodně není. Manipulátoři, idealisté, prospěcháři jsou těmi, kteří tu spolu svádí boj.

„Při volbě tématu jsem se inspiroval vlastními zážitky ze schůzí vlastníků bytových jednotek a bylo to mnohdy hodně drsné, dramatické, šílené a často vnitřně i k popukání. Ten film je komedie a myslím si, že pro všechny věkové kategorie i pro voliče všech politických stran. Mnozí lidé si určitě uvědomí, že třeba i něco podobného někdy, někde zažili. Je to prostě ze života,“ s úsměvem uvedl režisér.

Skvělou roli bručouna, který sabotuje každé rozhodnutí si zahrál Jiří Lábus. „A s velkou chutí. Já jsem před třemi lety viděl divadelní představení Společenství vlastníků, z něhož tenhle film vychází a strašně moc se to líbilo. A když pak se rozhodlo, že bude film, tak jsem nic neřešil a rád do toho šel. Sice jsem osobně žádnou podobnou schůzi nezažil, ale kdo jo, tak mu nezávidím. Podle mě to je hodně hořká komedie a můj pan Kubát je hroznej dědek. A nechtěl bych skončit v jeho kůži,“ s úsměvem uvedl herec, který, jak prozradil si momentálně s volnem moc netyká.

„Mám toho docela dost. Teď dotáčím šestidílný seriál s názvem Boží mlýny, který představí skutečné kriminální případy, pak tu je divadlo, takže je-li troška volna, tak si ho užívám. Ne, žádná honba za vánočními dárky a nákupy všeho druhu, na to ještě hodně času. Já to letos budu řešit last moment,“ dodal na novinářské předváděčce filmu Vlastníci v kině Atlas Jiří Lábus.

A ještě pro úplnost dodejme, že premiéra filmu proběhne 21. listopadu a kromě Jiřího Lábuse si ve filmu střihli hodně „povedené“ role i Tereza Voříšková, Vojta Kotek, Dagmar Havlová, Pavla Tomicová a řada dalších známých herců a hereček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno