Jiří Lábus je na roztrhání! Z chalupy na jeviště a zpět

Kdyby ho nezavolala pracovní povinnost, trávil by herec JIŘÍ LÁBUS (66) ještě nějaký ten den odpočinkem na chalupě. Leč člověk míní a Česká televize mění, takže opustil své dočasné sídlo a vyrazil do Divadla Ypsilon jednak na tiskovou konferenci k podzimním pořadům ČT ART a pak i proto, aby večer naskočil do zdejší inscenace Praha stověžatá.

Je prostě na roztrhání! „Je to tak, ovšem zase se ještě na pár dnů na chalupu vydám. V Ypsilonce hraji totiž až 12. září, takže po dnešním představní hajdy znovu na venkov. Nejezdím tam příliš často, jednou za rok o prázdninách, tak si to musím užít. O jídlo se mi starají mé ženy o zahradu zahradník a já jsem pánem domu. Nikdo nebrblá, všichni jsou spokojeni a klape nám to perfektně. Dovolená je to opravdu dobrá,“ prozradil s úsměvem Lábus.

Oblíbený herec se objeví nejen na prknech Ypsilonky, ale i v devítidílném cyklu ČT ART s názvem Legenda Studio Ypsilon. Ten seznámí s minulostí i přítomností kultovní divadelní scény hlavně prostřednictvím dochovaných i rekonstruovaných ukázek z inscenací. Nebudou chybět ani záznamy televizních pořadů, v nichž členové této scény účinkovali.

To ovšem není vše, co ČT ART na podzim chystá. V nabídce jsou mj. přehlídka regionálních divadel Čech a Moravy, koncerty, vítězné filmy z festivalů v Benátkách, Cannes či Berlína atd. atd.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama