Jan Saudek: Manželka by chtěla ještě dítě, já bych ale s plozením rád přestal!

Světoznámý fotograf a šoumen JAN SAUDEK (81) byl členem poroty soutěže krásy Czech and Slovak PhotoGirl 2016, jejíž výsledky byly vyhlášeny v hotelu Assenzio. A jako správný milovník žen se zúčastnil i dekorování vítězky, kterou se stala Barbora Olejníková.

Bylo určitě na co koukat. „Nebylo to jednoduché rozhodování. Všechny ty dívky jsou krásné, ovšem já jsem příznivcem kypřejších tvarů. Těmito vysokými hubeňourkami nás masírují sdělovací prostředky, podle mě má pořádná ženská vypadat trochu jinak. Jak? No v každém případě by měla mít nad osmdesát kilo, ale chápu, že některým mužům a samozřejmě i ženám se mohou líbit i vychrtlé kulturistky, takže jako demokrat říkám, proti gustu….,“ vysvětlil Jan.

Mistr fotografie, který prý teď více maluje, než cvaká spouští, se svěřil, že čelí současné době mírnému domácímu nátlaku. „No, manželka by chtěla další dítě a do toho se mi v osmdesáti letech moc nechce. Už mám řadu potomků, a tak bych rád v nejlepším přestal. Ono to asi ani jinak nepůjde, ty síly prostě ubývají, ať chcete nebo ne. Představte si, že třeba uběhnu pár kilometrů a už se začínám potit. Hrůza,“ svěřil se Saudek.

Po pár kilometrech běhu se potí asi většina lidí a podstatně mladších. Navíc Jan je příznivcem i vodního živlu. „To je pravda. Rád, pokud je jakžtakž počasí i plavu, ovšem chodím za poznáním na nuda pláže. Tam přesně víte, co byste chtěli teoreticky nebo i prakticky sbalit. A máte to bez příkras, tak, jak příroda tvořila. Prostě pobíhá vám tam studijní materiál bez zbytečného textilu,“ dodal Jan Saudek a šel si pošpitat s kamarádkami Evou Decastelo a Marcelou Holanovou a také kolegou Robertem Vanem či Lubošem Xaverem Veselým.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama