Jakub Smolík: Pokuty zásadně neplatím, mám antiradar!

Už dva roky neví, co je to pokuta, ačkoliv za volant sedá, kvůli přemísťování z koncertu na koncert, poměrně často. Zpěvák JAKUB SMOLÍK (56) je tedy vzorem řidiče.

„Tak to prrrr. To je trochu přehnané. jde pouze o pokuty za rychlou jízdu. Ty opravdu už dva roky neplatím, protože mám antiradar. Samozřejmě ne ten, co ruší policejní zařízení, ale přístroj, který je povolený. Jinak ovšem semtam nějaký peníz vydám třeba za špatné parkování, ale to je opravdu mimořádné,“ vysvětlil Jakub. Auto je sice jeho nezbytný dopravní prostředek, ale láskou jsou mu hlavně motorky.

„Mám jich osmadvacet a pomalu velice vážně uvažuji o tom, že si pořídím motomuzeum. Většina kousků, které mám, by za prohlídku určitě stála a fandové by si přišli na své,“ dodal Jakub, kterého jsme včera zastihli spolu s rodinkou v NH Caru na druhé části dopravnězábavné akce Zkus to Ne!Bezpečně. A jelikož má rád nejen motory, ale i bezmotorová „přibližovadla“ zajezdil si i na koloběžce.

Té neodolal ani frontman Olympicu Petr Janda. Nezaujatý pozorovatel ovšem mohl zjistit, že zřejmě za volantem je silnější „v kramflecích“. Více elegance na kolobrndě totiž předvedla jeho manželka Alice „Tenhle dopravní prostředek jsem nepoužil mnoho a mnoho let, proto ta drobná nejistota. Ale k autům. Já, na rozdíl od Kuby antiradar nemám, takže platím. Občas. Jezdím už padesát let, takže zkušeností jsem načerpal více než dost a se teď je zúročují. Občas, pravda, přišlápnu trošku plyn, a když se měří tak to něco stojí, ovšem zásadně nikdy bezhlavě neriskuji,“ řekl Janda.

Dvoukolový dopravní prostředek si vyzkoušela i herečka a zpěvačka Bára Mottlová, projela se i fotografka Sára Saudková. „Bylo to parádní poježdění a docela mě to chytlo. Asi si koloběžku pořídím, nakonec, když jí plně nevyužiji já, mám širokou rodinu a určitě nebude dlouho stát někde v koutě jen tak osamocená,“ prozradila Sára a přemístila se k dalším „atrakcím“, které nabízela zmíněná dopravnězábavná akce.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama