Jak vzpomíná Marek Eben na Redforda a Sharon Stone, kteří navštívili Karlovy Vary v roce 2005

Letošní 55. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech by měl být zahájen již za tři měsíce. Je samozřejmě otázkou, zdali vůbec. Vzhledem k situaci s karanténou. Nicméně toto rozhodnutí nechme na povolanějších.

Držme „Barťákovi“ palce, aby se vše v dobré obrátilo a mohli jsme v Karlových Varech přivítat takové hvězdy jako například v roce 2005, kdy do Varů přijel Robert Redford, anebo jeho hvězdná kolegyně Sharon Stone.

„To byly zrovna dvě osobnosti, které se jedna druhé moc nepodobaly. Sharon byla klasická, Hollywoodská hvězda se vším, co k tomu patří. Dostat se k ní, abychom se mohli aspoň domluvit na tom, jak bude vypadat úvod jejího filmu, bylo skoro nemožné,“vzpomíná Marek Eben na rok 2005.

„Kdežto Robert Redford byl milý intelektuál s velkým rozhledem o umění a sympaťák na první pohled. Celý jeden večer jsme se spolu bavili o silnici č.50, která vede přes Nevadu a Utah. My jsme ji totiž rok před tím s Markétou projeli a jak se ukázalo, Robert zná každou zastávku na té silnici, každou pumpu a je v souvislosti s touto oblastí velký patriot,“ zavzpomínal Marek Eben na Redforda.

Z českých osobností pak dorazily na festival v roce 2005 opravdové špičky. Vedle Václava Havla a manželky Dagmar nechybělo mimo jiných hvězdné duo Karel Gott a Karel Svoboda, režiséři Jiří Krejčík nebo Věra Chytilová. Stranou pozornosti pak nezůstali ani Simona Stašová, Tereza Kostková, Petr Hapka či Filip Renč.

Foto: Herminapress

reklama

reklama