Ivana Chýlková: Já jsem kozel zahradníkem

Stará známá věc, že nikdo není dokonalý, platí i na oblíbenou herečku Ivanu Chýlkovou. Ta se stala spolu s kolegyní Jitkou Asterovou a zpěvačkami Jitkou Zelenkovou a Hankou Křížkovou patronkou výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana pražské Botanické zahrady.

„Jsou to nádherné květiny, určitě se sem přijdu ještě podívat, ale…Ale u mne platí, že zahradnice ze mě nikdy nebude, a kdybych to měla shrnout do jedné věty, tak já jsem v tomto směru kozel zahradníkem. Pokoušela jsem se poctivě věnovat zahradě možná více než čtrnáct dnů a dala té činnosti poměrně dost času, ale květena na mé úsilí hodně pomalu reagovala a výsledky mé práce byly téměř mizivé. A na to nejsem zvědavá. Od té doby přenechávám péči o tuhle krásu odborníkům a já chodím to, co vypěstují a určitě s láskou operovávají, obdivovat,“ s úsměvem vysvětlila Ivanka Chýlková a s vonným dárkem od pořadatelů akce v rychlosti odkvačila do divadla na zkoušku.

Zahradnickým expertem není, jak přiznala, ani Jitka Zelenková. „Klobouk dolů před Helenou Vondráčkovou, která se v pěstování květin dokonale vyzná a je, podle mě zahradnickým expertem. Bohužel, o mě se nic podobného říci nedá. Se zahradničením si netykám, nebyla jsem k tomu vedená, nic nesázím, nepěstuji. Přesto mám nejen fantastické orchideje, které jsou v pražské Botanické zahradě vystavené, ale květiny vůbec, strašně moc ráda. Obdivuji se všem, kteří umějí krásu vypěstovat. Musím se ovšem také tak malinko pochválit a prozradit, že zvládám třeba důležitou roli pečovatelskou, což znamená, že když květiny dostanu, tak se o ně dokážu postarat a přežívají u mě v pohodě a dlouho. V tom se fakt vyznám,“ uvedla Jitka Zelenková. Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana potrvá od 8. do 31. března.

Foto: Herminapress