Hybnerová práskla na Rodena: „Padesát stupňů, a on nesundal ten svůj žlutý svetr!“

Na začátku roku míří do kin český film s názvem Rodinný film slovinského režiséra a scénáristy Olmo Omerzu. Film je mimořádný už i tím, jakou cestu do kin zvolil. Ještě než se vydal do distribuce, úspěšně obkroužil několik prestižních filmových zahraničních festivalů. Co na sebe práskly hlavní protagonisté?

Scény plavby na moři, kterou absolvují rodiče v podání KARLA RODENA (53) a VANDY HYBNEROVÉ (47) se točily v Thajsku „To byla nádhera,“ říká herečka o natáčení. „Cestovali jsme sami s Karlem. Já jsem prvně v životě vystrčila nos mimo Evropu, pro mě to byl zážitek i jako pro turistu. Karel měl takový pletený žlutý, tlustý svetr, a když jsme vystoupili v těch padesáti stupních na sluníčku, Karel si ho vůbec nesundal. Byl v něm v podstatě pořád,“ práskla na Karla Rodena a dodala, že nepoznala obětavější lidi, než byli pracovníci thajského štábu.

I když se jedná o koprodukční film a tvůrci poctivě hledali herce i na Slovensku, v rolích jsou k vidění pouze čeští herci: Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková (24), Daniel Kadlec, Martin Pechlát (41), Eliška Křenková (26) a další.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama