Hurá! Kaiser kupodivu vydržel střízlivý a provětral parádní uniformu příslušníka SNB!

Jak se nám herec OLDŘICH KAISER (60) svěřil, včerejšek byl pro něj svátečním dnem, a proto si oblékl a provětral slušivou uniformu příslušníka SNB. Jak přiznal, nosí ji opravdu jen při výjimečných událostech a těmi byly jednak odpolední křest knihy Dominika Dána Rudý kapitán a večer pak účast na premiéře stejnojmenného filmu, kde si zahrál bývalého estébáka.

My jsme hlavně rádi, že herec vydržel střízlivý, což se mu v posledních letech moc často nestávalo. „Je to vycházková uniforma, ne tedy oblek pro běžné nošení a cítím se v něm opravdu dobře. Tenhle film, Rudý kapitán, je vlastně o mě. Stačily dvě tři kamery a jelo se. Je to takové reality show. Samozřejmě jsem zasahoval i do scénáře při natáčení, protože když je to o mě, sám nejlépe vím, jak to bylo a řídil jsem i jiné postavy filmu. Výsledek jste viděli, dobré, ne?“ řekl po premiéře výborně naladěný a usměvavý Oldřich Kaiser, kterého přišla podpořit i přítelkyně, písničkářka a básnířka Dáša Vokatá.

„On to trochu zlehčuje, je to ovšem film, který stojí za to vidět. Víte, když jsem přicházela do Cinestaru Anděl usmívala jsem se a byla v pohodě jako Oldřich. Po jeho shlédnutí už tolik veselá nejsem. Mám ráda thrillery a čím jsou drsnější, tím víc je prožívám. Na Rudého kapitána ovšem žádný nemá. Musím přiznat, že za poslední dobu jsem neměla tak silný emocionální zážitek,“ nechala se slyšet Dáša Vokatá.

Oldřicha Kaisera si člověk dokáže spíše představit v komediálním díle, než v drsném dramatu. Co rozhodlo o tom, že si na roli Rudého kapitána vybral režisér právě jeho?

„My jsme se o obsazení hodně dlouho bavili s producentem, radili jsme se i s Petrem Jarchovským, který mě třeba popostrčil k tomu obsadit třeba Michala Suchánka. A Oldřich Kaiser? Ten už hrál v jednom filmu estébáka, ovšem ne tak expresivně. Je známo, že řada komiku jsou současně i skvělými charakterními herci a o Michalovi a Oldřichovi to platí stoprocentně,“ vysvětlil režisér Michal Kollár.

Ve filmu, který je situován do začátku 90. let, kromě zmíněné dvojice, hraje roli detektiva špičkový polský herec Maciej Stuhr a dále se představí např. Zuzana Kronerová, Ladislav Chudík, Marián Geišberg, Martin Finger, Mário Kubec, Boris Hybner a řada dalších.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

Hurá! Kaiser kupodivu vydržel střízlivý a provětral parádní uniformu příslušníka SNB!

reklama