Hrušínský: O prázdninách budu odpočívat, ale dlouho mi to nevydrží!

Principál Divadla Na Jezerce JAN HRUŠÍNSKÝ (60) je stále v pilné práci, ale prázdniny pozvolna klepou na dveře. Od 25. června nastane i pro něho zhruba dvouměsíční „umělecký“ klid, i když, jak nám prozradil, jen relativní.

Úplně vypnout už totiž asi ani neumí. „Vymínil jsem si, že o prázdninách budu částečně odpočívat, protože to potřebuji, a to nejen kvůli zdravotnímu stavu, ale i kvůli sobě a své rodině. Bez práce ovšem nezůstanu a asi bych to ani nevydržel. Budu točit druhou řadu seriálu Mazalové, což by se mělo stihnout v termínu od konce července do začátku září. No a pak mě čeká u nás v divadle začátek další sezóny, ve které chceme uvést americkou komedii, na kterou se moc těším. Promiňte, ale titul neprozradím, snad jen to, že režisérem by měl být Jiří Menzel a hrát v ní budu já s bráchou. A představíme i jeden velice zajímavý fiktivní příběh Timura Vermese, který byl zfilmován, a který nese název Už je tady zas. Svým způsobem tím navážeme na hru Shylock, která má u nás Na Jezerce velký úspěch,“ uvedl Hrušínský.

Ještě před prázdninami si herec a principál „odskočí“ do Nového Města nad Metují, kde od 11. – 18. června proběhne už 38. ročník Festivalu filmových a televizních komedií Novoměstský hrnec smíchu. „Je pro mne ctí, že budu patronem tohohle festivalu, navíc po paní Jiřině Bohdalové, která tuhle roli zastávala řadu let. Byl jsem tu několikrát jako host a teď trochu povýším a těším se. Bez humoru se v našich zeměpisných šířkách nedá přežít, takže doufám, že ho tahle akce přinese pořádnou dávku,“ dodal Jan Hrušínský.

Předsedou festivalové poroty bude už poněkolikáté režisér a scénárista Zdeněk Zelenka. Na závěr festivalu bude rozdáno více jak deset cen a ocenění a jak už se stalo tradicí v jeho průběhu se uskuteční celá řada doprovodných akcí, mj. koncerty, výstavy, besedy atd. atd.

Foto: Herminapress

reklama

reklama