Herecký objev 2020: Charismatický Cina, kanoista Hradilek nebo sexy Gášpárová?

Rok 2020 je téměř za námi, což je důvod k bilancování i srovnávání. Pravdou je, že uplynulé měsíce byly hektické a úplně jiné, než na co jsme byli do té doby zvyklí. Pandemie koronaviru změnila svět, odkládaly se premiéry filmů, přerušila se natáčení apod. Přesto je dobré hledat to pozitivní. Tím je určitě zjištění, že česká herecká scéna má stále co nabídnout a chrlí nové a nové tváře.

Najít a ukázat na někoho, kdo byl v roce 2020 největší hereckou kometou je hodně těžké. Už proto, že někdo měl prostě smůlu a „jeho“ film či seriál dostal „koronavirovou“ stopku. To však nic nemění na tom, že bez anket by prostě konec roku nebyl úplný. Ale nebudeme rozhodovat my, necháme to na vás. Zde je pětice jmen, která si nominaci podle nás zaslouží. Kdo z nich byl největším hereckým objevem roku 2020 však už je jen a pouze na vašem uvážení.

1. Jan Cina
V seriálu Herec si zahrál mladíka se špatným kádrovým profilem. Standa Láník se tak moc chce prosadit na prknech, která znamenají svět, že by se upsal klidně i ďáblovi. V tomto případě komunistické straně. V ponurých 50. letech stojí na prahu podobných rozhodnutí velké množství lidí. Cina sám říká, že obdivuje ty, kteří v té době žili a nezradili sami sebe. Seriál Herec je temný, místy možná až děsivý. Pro Cinu zatím možná životní role. Obstál v ní podle vás?

2. Gabriela Gášpárová
Teprve v roce 2019 přišla do Prahy z Velké Bíteše, aby zde studovala Newton College. Asi ani ona sama netušila, co všechno jí zde čeká. Sen stát se herečkou si splnila už letos, když se objevila ve filmu Ubal a zmiz po boku takových hvězd jako je Martin Hofmann, Matouš Ruml, Tomáš Matonoha další. S režisérem Magnuskem se dohodla na spolupráci v rámci seriálu Škola života, který má 52 dílů. Bude určitě zajímavé ji sledovat, může to dotáhnout hodně daleko. Je podle vás právě tato sexy brunetka kometou uplynulého roku?

3. Vavřinec Hradilek
Kdo by to byl do něj řekl? Stříbrný medailista z letních olympijských her v roce 2012 a mistr světa z let 2013 a 2017 je známý jako excelentní vodní slalomář. Ovšem kdo viděl třeba jen krátké ukázky z filmu Zátopek, musí uznat, že tento sympaťák umí zazářit i před kamerou. Film už měl mít premiéru letos v létě, kvůli pandemii koronavirus se snad dočkáme v srpnu 2021. Každopádně Hradilek přiznal, že ho natáčení moc bavilo Takže to nebylo naposledy? 

4. Štěpán Kozub
Ve čtyřiadvaceti letech toho má už za sebou docela dost. Přesto se tento charismatický herec do podvědomí široké veřejnosti příliš nedostával. Změnil to až seriál Místo zločinu Ostrava, kde se naplno rozvinul a ukázal jeho talent. Přesto, že už v roce 2015 byl nominován na cenu Thálie a získal Cenu divadelní kritiky Talent. Stále žije v Ostravě a podle svých slov není třeba z města odcházet, když na sebe chce herec upozornit. Má pravdu, nebo zkrátka musí do Prahy? Je podle vás objevem letošního roku? 

5. Brigita Cmuntová
Pokud si pamatujete na seriál První republika, tak si možní pamatujete i Brigitu v roli Elišky Toufarové. Zazářit tam v záplavě hvězd však bylo složité. Letos měl premiéru film Bábovky režiséra Rudolfa Havlíka, kde si Cmuntová zahrála roli Saši. Snímek o osudu několika žen, který se nakonec propojí, se natáčel nejen v Praze, ale například také v Bankoku. Byla tam Brigita opravdu tak výrazná, aby si zasloužila titul objev roku 2020?

[yop_poll id=“11″]

reklama

reklama