Heidi Janků maká jako šroub. To by se manžel Ivoš Pavlík divil, co se všechno v domě změnilo

Zpěvačka Heidi Janků je zdatnou paní domů, a protože času je málo, dlouho plánovanou stavbu pergoly přišli řemeslníci udělat těsně před Velikonocemi. Heidi místo toho, aby barvila vajíčka a pekla velikonočního beránka, oblékla montérky a pracovní rukavice a spolu s chlapy makala na zušlechtění rodinného sídla.

„Nemám na zahradě žádný domeček, kam bych schovávala sekačku, zahradní nábytek či nářadí. Ivoš byl zásadně proti nějakým těmto skrýším, nesnášel to. Tak jsem se rozhodla alespoň pro pergolu, pod kterou se jednak bude dobře sedět, ale také skryje veškerý ten binec, který při péči o zahradu potřebujete,“ vysvětlila Heidi Janků, proč se její dům proměnil v jedno velké pracoviště. Pár dní předtím zase jiná parta dělala zpěvačce v přízemí sprchový kout.

„Sice někde psali, že je kvůli psovi Edovi, ale není to docela pravda. Je to hlavně kvůli mým bolavým zádům, protože nemusím Edu tahat do koupelny do patra. Byla to velká přestavba, ještě jsem to neplatila, tak se trošku bojím té sumy, ale určitě se to vyplatilo. Tohle by schválil i manžel, který byl na nějaké změny v baráku velice opatrný, “pochvalovala si Heidi svůj budovatelský krok.

Heidi Janků zadala práci osvědčeným řemeslníkům. Nepracovali pro ni poprvé. Klidně jim svěří i klíče od domu, aby si odemkli. „Dokonce mě už i budili. Kluci stáli v chodbě a my s Edou vesel chrupali nahoře v ložnici. Jednoduše jsme zaspali,“ smála se Heidi, která nemá s manuální prací žádný problém.

„Já jsem docela zručná, ráda natírám a maluju, to mě baví. Mám ráda, když je práce za mnou vidět. Na některé práce mi už ale síly nestačí. Ono stačí, že si po řemeslnících uklidím, to mě vyčerpá na týdny dopředu,“ usmívala se Heidi a dodala: „ Jsem schopná, ale každý by měl dělat to, co umí. Já budu zpívat a oni ať udělají tu pergolu. Sice do toho klukům z Firmy s.r.o. pořád kecám a něco si vymýšlím, ale oni mě už znají, takže se bez problémů shodneme.“

Přestože má zpěvačka momentálně dům vzhůru nohama, nezapomíná na zpívání se svou kapelou HeidiBand, kterou vede Adam Pavlík, syn Ivo Pavlíka (+84) a Věry Špinarové (+65). „S kapelou jsme měli třídenní soustředění u Adama na chalupě, zkoušeli jsme, upravovali playlist a 30. dubna vyjíždíme. Hrajeme v Mladé Boleslavi na Čarodějnickém reji. Zkrátka začíná sezóna!“

Foto: Herminapress