Evropa je definitivně ve válce! Přestanou politici konečně žvanit, cpát si panděra a začnou konat?

Buďte v klidu, nic vám nehrozí, shodují se české politické špičky i lidé z rozvědky. Snaží se tak uklidnit paniku, která se momentálně šíří celou Evropou! „Nejsou žádné ukazatele, že by České republice hrozil teroristický čin,“ uvedl premiér BOHUSLAV SOBOTKA s tím, že bude v zemi preventivně vyhlášen stupeň ohrožení číslo 1. Jenže je možné být v klidu, když se starý kontinent definitivně ocitl ve válce?

Několik desítek mrtvých a zraněných. To je bilance teroristických útoků v belgickém Bruselu. Dá se konečně čekat, že politické špičky EU přestanou trapně žvanit, rozesmátí se scházet, cpát se na rautech a chlastat vše, co teče a začnou opravdu konat? Jsme realisté, nic zásadního nečekáme. Chvíli se sice budou bít v prsa a kondolovat obětem odporných činů. Přijdou s několika „zaručenými“ nápady, jak teroristické běsnění zarazit. Za pár týdnů to ale všechno zhasne, nic, ticho po pěšině.

Migrační otázka se bude opět „řešit“ siláckými projevy, ale žádnými skutky. Prohlášení, že budou přijata vyšší bezpečnostní opatření jsou stejně směšná, jako sami politici. Kdo je jen trošku soudný, tak dobře ví, že žádným výbuchům nejde stoprocentně zabránit. Stejně, jako žádný policista neumí zabránit všem vraždám, neumí rozvědka plně odhalit, co se kde chystá.

Teoristé se musejí potírat hned v zárodku. Ještě dřív, než vstoupí na evropský kontinent. Jenže to už zodpovědní lidé dávno propili a prožrali ve svých luxusních sídlech. Měli čas. Bohužel si však dovolili ho promrhat hloupým tlacháním bez viditelných skutků. Dnes za to zaplatilo několik desítek lidí životem. Kdo bude další?

Informace z Bruselu ZDE.

reklama

reklama