Eva Josefíková: Když vyhrajete Miss, můžete se dostat třeba i do vesmíru!

„Missky“ to mívají, až na výjimky, v životě o něco jednodušší. Když soutěž vyhrají, točí se kolem nich svět a nabídka stíhá nabídku. O tom ví své i herečka EVA JOSEFÍKOVÁ (26).

Mluví totiž z vlastní zkušenosti. „To je fakt. Já tuhle soutěž vyhrála, samozřejmě jako herečka v chystaném sitcomu Kosmo, který uvede Česká televize na podzim, a jako jednu z odměn jsem se stala účastnicí výpravy do vesmíru. A byla to paráda. Natáčení jsme si všichni neskutečně užívali, vtip střídá vtip a určitě se budou bavit i diváci.“

A co bylo z natáčení nejnáročnější? „Asi scény ve stavu bez tíže. Lítali jsme prostorem upevněni na lankách a dát dohromady koordinaci pohybů a texty rolí bylo fakt náročné a stálo dost sil. Mluvit a létat není vůbec jednoduché. Kdyby mi náhodou někdo nabídl reálnou možnost vyletět si do kosmu kategoricky bych řekla ne. Další stav bez tíže si ráda nechám ujít a navíc bych se asi i bála,“ s úsměvem vysvětlila Josefíková, s níž v sitcomu hrají i Jana Plodková, Václav Kopta, Martin Mišička, Martin Dejdar a mnozí další.

Kromě Kosma se na obrazovkách objeví tři velké seriály, detektivní Rapl, historická sága Já, Mattoni a druhá řada oblíbeného Doktora Martina. Chystají se i další „dobrodružství“ Marty a Věry a hitem by se mohla stát podzimní novinka, seriál plný skečů – Nádraží, jehož protagonisty jsou Ondřej Sokol, Martin Finger, Igor Chmela, Michal Suchánek a Richard Genzer.

Foto: Herminapress

reklama

reklama