Drsné: Josef Trojan skončil v léčebně

Je mu teprve osmnáct, ale už toho má za sebou docela dost. Teď, nejnověji si užil Josef Trojan mladické mejdanové eskapády a skončil v protialkoholní léčebně. Naštěstí ne v té opravdové, ale filmové. Střihl si hlavní roli teenagera Adama závislého na alkoholu, v novém filmu režiséra a scénáristy Davida Vígnera s názvem Abstinent, který bude mít premiéru 31. října.

„Byla to sice role, ale vůbec mě nenechala v klidu. Vždycky v člověku něco z toho, co si před kamerou prožil, zůstane. Bylo tam hodně velmi silných impulzů, které ve mně zůstaly, třeba to bylo prostředí, ve kterém jsme natáčeli, psychiatrická léčebna v Bohnicích, léčebna u Apolináře atd. Takže pozorování lidí, kteří jsou reálně závislí na alkoholu nebo mají jiné psychické problémy, mě donutilo nad tím přemýšlet a ten prožitek a to téma, které je ve filmu nosné, v sobě stále mám,“ svěřil se po novinářské předváděčce Abstinenta sympaťák Josef.

Role to určitě nebyla vůbec jednoduchá. Co rozhodlo o tom, že do toho šel? „Já jsem řekl ano, když jsem si přečetl scénář. To jsem se naučil od svých starších, zkušených, výborných hereckých kolegů, že základem dobrého filmu jsou tři věci – scénář, scénář a ještě jednou scénář. A tenhle mě chytil hned,“ doplnil Josef Trojan, který, jak známo, pochází z hereckého rodu.

„To je fakt, ale doma se vzájemně o rolích nebavíme, krom jediné výjimky a tou bylo, když jsme točili s tátou film Šarlatán, tam to bylo namístě. Jinak si každý svoji roli utváříme sám, bez nápověd,“ s úsměvem dodal herec.

Tu svoji poslední, Adama, si utvořil skvěle, i když je občas docela dost drsná, protože je prostě ze života.

„Není to fikce, inspiroval jsem se několika skutečnými příběhy ať starších nebo mladších lidí propadlých alkoholu, ale i lidmi, kteří třeba už dvacet let abstinují. Posledním takovým pohonem bylo, že mi zhruba před rokem zemřel kamarád, který byl těžký alkoholik a oběsil se. Víte, chtěl jsem natočit film o něčem, o problému, nebo problémech, které existují a nejsou lidem tolik na očích. No, snad se to povedlo,“ nechal se po promítnutí filmu slyšet David Vígner.

Foto: Herminapress

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno