Donutil: Baterky dobíjím rybařením, golfem a na jevišti

Byl viditelně v pohodě. Úsměv střídal úsměv, vtipkoval a nebyl skoupý na slovo. Prostě do Café Platýz, kterému vládne manželka Zuzana, dorazil v dobrém rozmaru. A jak by ne. Křtilo se tu fungl nové cédéčko – Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla a tam prostě nemohl chybět.

Jak hned úvodem prozradil načíst věci jeho milovaného autora byla pro něj čest i radost zároveň. „Ota Pavel byl je a bude vždy mým milovaným autorem. Vždycky jsem obdivoval jeho povídky, ať už sportovní nebo rybářské, protože k oběma těm disciplínám mám blízko i já. Vždycky mě jeho díla i dílka brala za srdce. Byl jsem nesmírně šťastný, když jsem si v dětství nebo i mládí, kdy těch peněz tolik nebylo, mohl koupit jeho novou knížku. Teď jsem si vybral z jeho obsáhlého díla texty, které mám rád. Je tam sedm povídek rybářských a stejný počet sportovních, třeba Smrt krásných srnců, Zlatí úhoři, jak to běžel Zátopek, Plná bedna šampaňského atd. atd. Byla to krásná práce a doufám, že se při poslechu toho nosiče budou posluchači bavit stejně skvěle jako já, když jsem povídky četl,“ prozradil Donutil.

Sport a rybaření jsou, jak bylo řečeno, lásky, které herce a moderátora provázejí od malička. A nejen coby fanouška, ale především jako aktivního vyznavače pohybu. „Já jsem sportoval skoro ve všech druzích letních sportů, hlavně těch kolektivních jakými jsou fotbal, basket, házená, volejbal ovšem do doby, než došlo ke zdravotnímu zvratu a musel jsem se umírnit. Zimní sporty bývaly zase naopak pro mě tragické. Dodneška jsem se nenaučil bruslit ani lyžovat, o to víc jim rozumím a mám je teoreticky zvládnuté. Sedím si u televize a velice fundovaně bych dokázal poradit každému sjezdaři, krasobruslaři nebo hokejistovi, jak to má udělat správně a co by měl pro úspěch udělat,“ řekl s úsměvem.

Doby pravidelného aktivního sportování jsou pryč, ovšem ani teď Miroslav Donutil neskládá ruce do klína. Naopak, stále piluje fyzičku. „V současné době, protože věk pokročil, dobíjím baterky golfem, rybařením a samozřejmě divadlem. To rybaření není ovšem jen o tom, sednout si na místo a být tam, je i o tom brodit se dravou řekou. Je to i o přírodě, klidu i napětí. To je, kromě jeviště a golfu nyní můj relax, který si s chutí dopřávám,“ dodal oblíbený herec a šel spolu s kmotry a kamarády, bývalými fotbalisty a reprezentanty, pokřtít nové cédéčko.

Foto: Herminapress

reklama

reklama