Jiřina Bohdalová: Do žádných pochybných projektů vážně nejdu!

Pomáhat potřebným je radost i povinnost, říká herečka JIŘINA BOHDALOVÁ (85). Sama se zapojila do řady charitativních akcí, ale jak tvrdí, ano řekne jen na ty, které mají smysl, a do pochybných projektů prostě nejde.

Včera oslavila spolu s většinou klientů Alzheimer Home Zátiší první výročí jeho provozu, jehož je i velice aktivní patronkou a současně si na památku odnesla i dodatečný „květinový“ dárek k nedávným pětaosmdesátinám. „Myslela jsem si, že tu bude komornější prostředí, nerada dělám z důležitých a záslužných věcí bombastickou záležitost, ale tohle zařízení si zaslouží, aby se vědělo, že existuje. Dělají to tu dobře a já sem ráda občas za klienty zajdu. Popovídáme, pobavíme se a všem je nám fajn,“ nechala se slyšet herečka, která se zručností sobě vlastní rozkrojila i narozeninový dort, poslechla si vystoupení dětského sboru a pak se podepisovala, fotografovala a povídala si se zdejšími klienty.

Druhým a neméně významným patronem a současně moderátorem oslav byl MARTIN DEJDAR (51). „Já znám řadu lidí, kteří se na chodu tohohle zařízení podílejí, a vím, že všem jde o to, aby tenhle projekt přinesl lidem postiženým Alzheimerovou chorobou nějaký užitek. Péče je tu fantastická, lidé se tu necítí jako pacienti v nemocnici, protože to prostředí je velice vstřícné, lidské a přátelské. Já sem chodím několikrát do roka a vidím na klientech určitý pozitivní posun, který je patrný v jejich tvářích. Mají tu různé aktivity, bohatý program, prostě je tu péče, která jim hodně pomáhá a mnoho jim i přináší,“ řekl Dejdar.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama