Díky za to! Modelka Kateřina Sokolová pomáhá rodinám pečujícím o autisty, má zkušenost z rodiny

Kateřina Sokolová, úspěšná česká modelka se po pár měsících vrátila ze slunné Kalifornie z pracovních cest, aby se v Česku mohla plně věnovat svému nadačnímu fondu AutTalk a osvětě o autismu. Není však jen „tváří“ nadace, co přestřihne pásku, ale aktivně se podílí na každodenních činnostech souvisejících s řízením fondu.

„Nechci, aby byl náš nadační fond veřejně vnímán jen jako další nadace, kterou si založila modelka, ale jako fond, který jsme založili společně s mým otcem na základě naší osobní rodinné zkušenosti,” říká Kateřina Sokolová a připomíná, že nadační fond AutTalk vznikl v reakci na zkušenosti s mladším bráškou Radovanem trpícím poruchou autistického spektra.

Zatímco během svých pobytů v zahraničí, kde jako modelka působí, se Kateřina Sokolová věnuje především organizaci nadace, v Česku dbá na osobní kontakt a schůzky s partnery nadačního fondu, účastní se akcí pořádaných jak samotným fondem AutTalk, tak jeho partnery. „Díky zkušenosti mého táty vím, co to obnáší, mít doma autistu. Naším cílem proto je usnadnit nelehký každodenní život rodinám pečujícím o autisty.”

Jakožto ředitelka nadace je velmi často v přímém kontaktu s rodinami, které postihla stejná situace jako rodinu Sokolových. „Taková setkání jsou pochopitelně velice emotivní, všichni býváme naměkko. Mnoho rodin potřebuje nejen finanční pomoc, ale i psychickou podporu a informace,” konstatuje Kateřina. Podotýká, že až 60 % podobně postižených rodin nemá přístup k internetu a často tak s dítětem žijí odříznuti od společnosti a potřebné pomoci. „Přitom spolupracujeme s mnohými regionálními organizacemi, které dokáží pomoc nabídnout,” dodává.

Potřebnou osvětu Kateřina Sokolová šíří také prostřednictvím médií i bloggerek: „Byla jsem příjemně překvapená, kolik bloggerek dorazilo na setkání, kde jsme jim prezentovali práci nadace AutTalk. Moc mě těší, že jim problematika autismu není lhostejná, o všechno se aktivně zajímaly a jsou ochotny podpořit dobrou věc.“

Foto: AutTalk, Herminapress

reklama

reklama