David Gránský: Jsem velkej kluk, ale pohádky mám pořád rád

Oblíbený muzikál Královna Kapeska, který se ještě loni hrál na scéně Divadla Hybernia se přestěhoval. Včera se tenhle pohádkovonaučný příběh scénáristů Aleny a Jana Pixových plných hudby Tomáše Berana a režiséra Juraje Čiernika „přestěhoval“ na obnovenou premiéru do Hudebního divadla Karlín. A viditelně k potěše malých i větších diváků a také jeho protagonistů.

„Podle mě, je to změna k lepšímu. Tenhle prostor je nádherný a téhle pohádce to daleko víc sluší. Už když jsme hráli Královnu Kapesku v Hybernii tak začalo probublávat, že změníme působiště a konkrétně sem. Já i kolegové jsme to uvítali. Mě baví to, že všechny muzikály, které produkuje Pixa-pro a v nichž jsem hrál, jsou edukační. Hravou, milou a nenásilnou formou učí děti jak se chovat k přírodě a přitom jim vypráví pohádku. To se mi na nich líbí a proto v nich i hraju,“ nechal se slyšet po včerejší premiéře král Jiří, neboli David Gránský.

Ten současně i přiznal, že příběhy plné kouzel, tajemna dobrých konců má rád. „Jsem sice už velkej kluk, ale pohádky se mi pořád líbí. Když mám volnou chvilku a chci se kouknout na nějaký film, tak si nepustím akční podívanou, drama nebo rádoby komedii, ale pohádku. A nejspíš kreslenou a občas si dám i tu hranou. Prostě pohádky mě od mala životem stále provázejí,“ dodal David Gránský.

„Paráda. Je to tu moc fajn a jsem ráda, že Lesanka, tedy já, si může zahrát i na téhle skvělé scéně. Fakt je, že proti Hybernii je jeviště rozsáhlejší, takže mám docela honičku, ale takovou, která stojí za to a baví mě. A viditelně i diváky, takže se těším na další reprízy,“ uvedla Míša (Lesanka) Nosková.

Královna Kapeska je volným pokračováním muzikálu Kapka medu pro Verunku, takže se na scéně kromě zmíněných herců a zpěváků objeví i další známé osobnosti. Hlavní roli si střihla, jak jinak, Martina Pártlová, padoucha Katese Ernesto Čekan, který se v ní bude střídat s Petrem Strenáčikem, krále Mirka si vzali na „starost“ Miroslav Hrabě a Jan Vlas, dalšího krále Honzu hraje Felix Slováček jr. nebo Martin Sochor atd. atd.

reklama

reklama