Co všechno obnáší vysněná role zpěvačky Míši Noskové?

Zpěvačce Michaele Noskové (36) se splnil vytoužený sen. V Českých Budějovicích si premiérově odzpívala hlavní roli v muzikálu Evita, na kterém s režisérem Lumírem Olšovským makali skoro tři měsíce a Míša Nosková doslova nesleze z jeviště.

„Evita je jedna z topových rolí, kterou si každá zpěvačka přeje zpívat. A mně se to povedlo. Jsou tam nejen těžké pěvecké party, ale také velká honička na převlékání. V zákulisí jsou připraveny vždy čtyři slečny, z toho dvě mi mění paruku a dvě mě převlékají. Musíme to stihnout, prostě fofr,“ smála se po premiéře Míša, která během dvou hodin v roli Evity Perónové zestárne na jevišti o skoro o dvacet. „Evita umírala ve 33 letech. Což o to, jak se chová třiatřicítka vím, je mi třicet šest, tak to mám nedávno zažité, ale na tu patnáctku jsem si musela složitě vzpomínat. Takové to diblíkování a puberťácké chování jsem už zapomněla.“

Míšu a její herecké kolegy přijela podpořit i Míšina dcerka Eliška a blízký kamarád Jindra s dětmi. Nemá malá Eliška o mámu obavu, když umírá na jevišti? „Ne to určitě ne, Eliška chápe, že je to jen jako. Vím, že je to pro děti těžké představení, ale díky hemžení na jevišti a spoustě převleků je to baví. Teď mne mají momentálně za princeznu,“ tiskla Michaela k sobě svoji osmiletou dceru.

O roli Evity se Michaela Nosková dělí s další vynikající zpěvačkou Michaelou Gemrotovou. “Jsme každá jiná, to bylo hned od začátku jasné. Takže mezi námi ani žádná rivalita být nemůže. Je na divákovi, jestli dá přednost mému podání nebo podání Míši Gemrotové.”

V DK Metropol se můžete těšit i na Lukáše Adama, Lukáše Randáka, Oldřicha Kříže, Josefa Škarku, Jiřího Daniela, Michaelu Danielovou, Martina Dobíška, Zuzanu Benešovou, Dětský pěvecký sbor Jitřenka, balet, taneční a pěveckou company, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla.

Evita je muzikál z pera Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice z roku 1976 a libreto přebásnil Michael Prostějovský.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů