Chcete vědět, jak se dělá muzikál? Karlínské divadlo vám to předvede

Hudební divadlo Karlín připravuje další zajímavé představení. Tentokrát zacílilo do řad mladých diváků a připravuje pro ně, ale nejen pro ně, zábavnou muzikálovou revui s názvem Jak se dělá muzikál. Scénář napsal Antonín Procházka, který se ujal i režie.

„Chceme pozvat mladé diváky do zákulisí, aby se podívali, co všechno předchází tomu, než se zvedne opona, od výběru titulu, přes casting, čtené zkoušky, aranžovací zkoušky, až po generálku a premiéru. Nechceme poučovat, ale bavit. Když řekněte žákovi výchovný koncert, tak se opupínkuje, ale když mu to podáte s humorem, bude ho divadlo bavit,“ nastínil Antonín Procházka, o čem jeho dílo je a na čem bude nyní až do premiéry 21. března 2019 v karlínském divadle pracovat.

K realizaci představení Jak se dělá muzikál se bude využívat hudby, scény a kostýmy z muzikálů hraných v HDK, orchestr bude složen asi devíti lidí a herci budou hrát bez alternace. Jednou z protagonistek je i zpěvačka Markéta Procházková, která se v srpnu stala maminkou a nyní se po mateřské dovolené vrací zpět ke své práci.

„Už jsem o víkendu hrála a je to krásné, je to úplně jiná dimenze hraní. Nikdy jsem si neuvědomila, jak může být něco tak pěkného, jako je mateřství,“ svěřila se mamina Markéta a dodala „o hlídání se podělíme s manželem. Když se malý narodil, novopečený tatínek si vzal dovolenou a ty nelehké začátky jsme prožili spolu. Proto, vyjma kojení, je plnohodnotná chůva. Vracím se hrát, ale ne úplně na sto procent. Hodně věcí jsem odmítla, abych měla víc volna a mohla se věnovat malému.“

Do tajů muzikálu zasvětí diváky také Iva Pazderková, Bára Šampalíková, Ines Ben Ahmed, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Denny Ratajský, Ivo Hrbáč, režisér Antonín Procházka a také herečka Dominika Býmová.

„Na představení se těším moc, protože se v představení sejdu se svými kolegy, které znám
s předchozích muzikálů a je to opravdu velmi sympatický výběr. Bude to práce velice příjemná i vzhledem k tomu, že nemáme alternaci a odpovědnost za úspěch představení je pouze na každém z nás,“ uvedla natěšená Dominka Býmová, která také hraje v Divadle na Fidlovačce či točí
v sousedním Německu. Premiéra ojedinělé muzikálové revue Jak se dělá muzikál bude v Hudebním divadle Karlín 21. března 2019.

Foto: Herminapress

reklama

reklama