Celosvětově úspěšný muzikál SHREK ohromí show velkou jako zlobr

Poté, co filmy s hlavním hrdinou zlobrem Shrekem utržily dohromady ke dvěma miliardám dolarů, vtrhl tenhle zelený hrdina na divadlo a byl z toho opět úspěch jako hrom. Příběh plný humoru, kouzelnických efektů a pohádkových bytostí uchvátil nejen svým monumentálním výpravným ztvárněním, ale také živým orchestrem a nezapomenutelnými kostýmy. A protože česká verze věrně kopíruje americké provedení, rozhodně bude na co se dívat. V Česku tak ožije Shrek ve velkolepé výpravné muzikálové show, která zavítá do vybraných měst České republiky.

Celosvětově úspěšný muzikál Shrek se začátkem roku 2020 publiku představí v arénách v Brně, Pardubicích a Liberci. Diváci tak budou moci shlédnout humorný pohádkový příběh jedné z nejoblíbenějších animovaných postav společně s výjimečnou muzikou za doprovodu živého orchestru. Česká verze nabídne stejnou orchestraci, jakou má americká předloha, tedy v počtu 16 hudebníků. K tomu širokou škálu doprovodných zvuků, kterých má být na tři sta. „Věřím, že živý orchestr a sbory pod vedením dirigenta Františka Šterbáka budou mít neuvěřitelnou sílu a že muzikálový Shrek bude pro diváky nejen vtipná a velkolepá podívaná, ale také jedinečný hudební zážitek,“ říká producent Jiří Dušek.

Zpěv za doprovodu živého orchestru si chválí i představitel hlavní role Jiří Zonyga, pro kterého vystoupení s orchestrem není žádnou novinkou. „Před pár lety jsem účinkoval jako sólista Metropolitního symfonického orchestru Brno, kde jsme hráli hity světových velikánů jako Led Zeppelin, Deep Purple či Kiss,“ podotýká Zonyga s tím, že na roli kultovního Shreka je tedy více než připraven.

Že písničky jsou opravdu nádherné a zpívají se v podstatě samy, říká i představitel svérázného Oslíka Karel Zima, pro kterého je hraní ve zvířecím kostýmu novou zkušeností. „Během představení jsem vlastně v kožichu, a takto celou dobru hrát a zpívat je tak trochu odtučňovací kůra,“ usmívá se s tím, že preciznost kostýmního provedení ale diváci určitě ocení.   Ivana Jirešová, představitelka princezny Fiony, si naopak kostým i svoji první roli princezny náležitě užívá. „Princeznu jsem vlastně dosud nehrála, baví mě ty krásné vypasované šaty i pocit, že si jako princezna můžu dělat tak trochu co chci,“ a dodává, že na Shrekovi se jí líbí hlavně vtipný a moudrý přesah textu, který osloví úplně všechny.

Kostýmy i muzikálová scéna jsou opravdu velkolepé, jak potvrzuje i cena Tony za nejlepší kostýmy, kterou získala původní americká muzikálová předloha. Nádherné kostýmy pro českou verzi pak obstarala výtvarnice Lucie Ulíková, masky jsou dílem Davida Šestáka, který tvoří jedinečné masky například pro soutěž Tvoje tvář má známý hlas.


„Muzikál Shrek je pro nás „srdcovka“. Dlouho jsme žádali o práva, pro která jsme si nakonec jeli do New Yorku.  Věřím, že vás Shrek muzikál nadchne a uhrane stejně jako nás, když jsme ho viděli poprvé. Když jsme na konci představení nadšeně tleskali. Přijďte, uvidíte, bude se vám to opravdu líbit,“
 láká režisér Roman Štolpa.

Muzikál Shrek je celosvětově velmi úspěšný. Kromě Broadwaye se představil také na jevištích v Londýně, Madridu, Budapešti, Buenos Aires, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Izraeli, Polsku nebo třeba také v Portoriku. Divadelní představení na Broadwayi bylo navrženo na celkem osm muzikálových cen Tony.

V české adaptaci se v hlavních rolích představí:
Jiří Zonyga / Jan Kříž – Shrek
Ivana Jirešová –  princezna Fiona
Ondřej Zima – Oslík
Ondřej Bábor – lord Farquaad
Renáta Podlipská / Marie Křížová – Dračice

Termíny představení:
12. 1.  2020 – BRNO – DRFG Arena
18. 1.  2020 – Pardubice – Enteria Arena
22. 2. 2020 – Liberec – HomeCredit Arena

reklama

reklama