Kryšfot Hádek: Bylo trochu bizarní chodit v kostýmu Karla IV. po stejných chodbách, jako chodil on!

V letošním roce uplyne sedm set let od narození jedné z nejvýraznějších postav našich dějin českého krále a římského císaře Karla IV. Na tuto událost zareagovala Česká televize natočením filmu režiséra Václava Křístka Hlas pro římského krále.

Při psaní scénáře měl režisér Václav Křístek jasno. Roli otce Karla IV. krále Jana Lucemburského si zahraje Stanislav Majer a obsazení postavy Karla IV. KRYŠTOFEM HÁDKEM (34) tak nějak uzrálo časem. „Byl jsem překvapený, když mi zavolali z produkce a pozvali mě na casting,“ svěřil se Kryštof Hádek a pokračoval, „ na roli mě bavilo to, že jsme hodně natáčeli v reálu, tedy na místech, kde Karel IV. opravdu žil nebo se pohyboval. Bylo trošku bizardní, že po těch místech chodím v kostýmu Karla IV., že chodím po stejné chodbě, jako chodil on.“

Matku Karla IV. Elišku Přemyslovnu zahrála Hana Vagnerová a Karlovu první ženu Blanku z Valois ztvárnila TEREZA VOŘÍŠKOVÁ (26). „Mám ráda velká a náročná natáčené dobových snímků. Líbí se mi, když můžu nosit nádherné a těžké šaty a přemítat o příbězích lidí, kteří řešili obdobné věci jako my, jen v naprosto jiné a mnohem komplikovanější době,“ pochvalovala si natáčení Tereza Voříšková.

V dalších rolích se představí Petr Jeništa jako Bušek z Velhartic, Marián Geišberg jako Baulduin Lucemburský, Luboš Veselý jako PierreRosiéres, Jaroslav Plesl jako Vilém Zajíc z Valdeka a další. Roli sedmiletého Karla IV ztvárnil Tobiáš Rímský.

A trochu čísel pro zajímavost: Film vznikal 30 natáčecích dní, zahrálo si v něm 38 herců a 400 komparzistů, bylo ušito 200 kostýmů. Ve filmu je použito 130 trikových úprav a bylo potřeba 130 koní. Scény filmu se natáčely na 14 místech po celé republice a při natáčení panovala až čtyřicetistupňová vedra.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

Kryšfot Hádek: Bylo trochu bizarní chodit v kostýmu Karla IV. po stejných chodbách, jako chodil on!

reklama