Bohdalová: Doufám, že narozeniny budeme společně slavit ještě mnoho let!

Kdo by neznal hudebně zábavné pořady Bejvávalo, Diskotéka pro starší a pokročilé, Kabaret U dobré pohody, ale i filmy Dva muži hlásí příchod, Příběhy Alfonze Karáska a další a další. Pod nimi je podepsán čerstvý devadesátník, scénárista, dramaturg, režisér a příležitostný herec Gustav Opustil.

Ve čtvrtek oslavil v restauraci V rohlíku spolu s početnou rodinou a přáteli úctyhodné devadesátiny, přijímal gratulace, dárky, ale zazpíval si i s kapelou Patrola Šlapeto svou oblíbenou písničku Po starých zámeckých schodech.

Mejdan to byl opravdu důstojný, i když proběhl se zpožděním. „Je to pravda. Devadesátku jsem měl 2. srpna, ovšem kdo by v době dovolených dorazil? A jelikož jsem tu chtěl mít své kamarády a přátele, trošku jsem oslavy posunul. A udělal jsem dobře, přišli všichni, které mám rád,“ nechal se slyšet oslavenec, kterému přišli mj. popřát Josef Zíma, Jaromír Hanzlík, Jiří Adamec, generální ředitel ČT Petr Dvořák, Karel Štědrý či Pavlína Filipovská. Na pár minut se s gratulací zastavil i Jiří Suchý, který Opustilovi věnoval publikaci Ilustrovaná historie pohrom a za chvíli se z všeobecného veselí omluvil, protože ani jemu se pohroma nevyhnula a musel si pospíšit ke stomatologovi na trhání zubu.

Oslavu si nemohla nechat ujít ani Jiřina Bohdalová, kterou doprovodila její sestra Jaroslava. „My se
s Gustavem známe přes padesát let, hrála i zpívala jsem v mnoha jeho pořadech, takže jsem nemohla chybět. Přeji mu to, co sobě. Abychom se na oslavách jeho nebo mých narozenin, potkávali ještě hodně dlouho. Prožili jsme toho spolu dost a na to se nezapomíná,“ uvedla Bohdalová.

Součástí podvečerní party byl i křest dvojdévédéčka Alfons Karásek, který zaznamenává cyklus hudebních komedií o nepoučitelném záletníku, kterého hraje Miloš Kopecký a k němuž scénář napsal právě Gustav Opustil. A kmotry byli mj. již zmínění jeho přátelé Jaromír Hanzlík, Jiřina Bohdalová a také Radan Dolejš, šéf kapely Patrola Šlapeto.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama