Bída padla i na kouzelníky! Místo čarovaní Pavel Kožíšek a Hana Mašlíková brigádničí v muzeu

V koronavirové umělecké přestávce si kouzelník a principál Divadla kouzel Pavel Kožíšek práci nepřičaroval a musel tak vzít zavděk brigádu průvodce v muzeu. Stejný kšeft dohodil i své dlouholeté asistentce Haně Mašlíkové. A jako šéf si hned přisvojil výsostné právo připnout průvodcovskou vizitku na výstavní hruď známé modelky a moderátorky.

„To jsem se dočkala! Po 11 letech spolupráce s Pavlem Kožíškem v jeho divadle, se ze mne stala průvodkyně. Hodně jsem se učila, protože musím znát všechny iluze, triky a artefakty, které tady v muzeu ve Vodičkové ulici máme. Jsou z toho úžasné fotky na mobil a tak také občas funguji jako fotograf,“ smála se Hanka Mašlíková, které dělal doprovod nejčastější návštěvník muzea. „Syn Andreas je tu nadšený, jako každé dítě je unešený ze světa magie a triků. Ale na své si přijdou i dospělí. Rodiče si to tady kolikrát užívají víc jak jejich potomci.“

V Muzeu fantastických iluzí v Galerii Myšák si návštěvníci mohou všechny exponáty vyzkoušet na vlastní kůži, mohou si vše osahat, prohlédnou, vyfotit. Tajemství Zrcadlové místnosti, Beuchetovy židle, kde se proměníte z trpaslíka v obra a naopak, originálních exponátů z konce 19. století a dalších triků a kouzel si museli oba brigádníci bezpečně osvojit.

„Zůstali jsme s Hankou nezaměstnaní umělci, proto jsme se zařadili mezi ostatní průvodce Muzea fantastických iluzí. Máme tady přes 100 interaktivních optických klamů, iluzí, triků a velkoformátových obrazů a musím se přiznat, že mě to baví, jsem přece kouzelník. Musíme toho dost umět a vědět, abychom mohli podat návštěvníkům veškerý průvodcovský servis,“ uvedl Pavel Kožíšek a se smíchem dodal, že doufá, že budou s Hankou hodně dobří, aby u návštěvníků muzea obstáli a nedostali padáka.

reklama

reklama

Bída padla i na kouzelníky! Místo čarovaní Pavel Kožíšek a Hana Mašlíková brigádničí v muzeu

reklama