Bartoška už zase skáče přes kaluže! Chystá návrat na „prkna“ Divadla Bez zábradlí

Vypadá to, že zdravotní trable jsou už opravdu definitivně pryč. JIŘÍ BARTOŠKA (68) je fit skoro jako mladý kluk, což dokázal i po premiéře hry v Divadle Bez zábradlí. „Skvěle jsem se bavil, komedie ART francouzské autorky Yasminy Rezy je vynikající a ta trojka co jí hrála, Karel Heřmánek, Zdeněk Žák a Josef Carda, o nich platí totéž. Prostě jedním slovem paráda,“ zhodnotil inscenaci a jeho manželka souhlasně přitakávala.

Odměnou zmíněné trojici protagonistů byl na závěr nejen dlouhotrvající potlesk, ale i salvy smíchu v jeho průběhu. „Já tu hru znal, proto jsem ji u nás chtěl hrát. Je to velice chytrá komedie. Bavíte se a přitom je v ní i trocha něčeho navíc. Je v podstatě o tom kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese přátelství. Užíváme si ji i na jevišti. A že nám to v té naší trojce jde? A proč by ne. Známe se a hrajeme spolu dlouho, takže to ani jiné být nemůže,“ nechal se slyšet principál Karel Heřmánek. Ten, samozřejmě, s nadšením přivítal i již zmíněného kolegu a kamaráda Jiřího Bartošku a prozradil, že spolu kují pikle. „Hráli jsme v komedii Milana Kundery Jakub a jeho pán, kterou jsme měli v repertoáru mnoho let a až Jiří řekne, že je úplně fit, určitě se k té hře znovu vrátíme. A jestli se těší on, pak já také,“ doplnil Heřmánek.

Mezi premiérovými hosty byla celá řada známých osobností. Po dlouhé době třeba zavítal „mezi lidi“ i hudebník, skladatel, textař, zpěvák Ladislav Štaidl. „Vynikající představení, líbilo se mi stejně jako celému hledišti. Já opravdu společenské události nevyhledávám, je mi jedenasedmdesát, jsem v penzi a věnuji se hlavně Arturovi a rodině, ale jsem rád, že jsem na tuhle premiéru přišel. Je to mezi tou současnou divadelní a filmovou šedí velice milá změna,“ uvedl Štaidl a stejně jako jemu se komedie ART líbila třeba i Janě Šulcové nebo Daně Morávkové, která vyrazila do hlediště spolu s manželem a synem. Karlu Heřmánkovi přišla po děkovačce poblahopřát samozřejmě manželka Hanka a syn Karel s manželkou, Zdeňku Žákovi zase jeho početná, i když nekompletní, rodinná suita, od níž obdržel za výborný výkon na jevišti lahev skotské.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama

Bartoška už zase skáče přes kaluže! Chystá návrat na „prkna“ Divadla Bez zábradlí

reklama