Bára Hrzánová má zlaté srdce! Z peněženky vytáhla několik tisíc!

V Centrálním parku Lužiny se uskutečnila akce Psí den s Prahou 13, na kterou se dostavilo i několik celebrit se svými psy.  Běžel se psí dostih, vytvořil se český rekord ve skoku do výšky tzv. Bobešův skok, soutěžily originální dvojice, pes tahal auto, čipovali se zdarma psi, radil veterinární lékař, mazlíčkové ochutnali snad vše, co se u pro psy k dispozici a především přítomní podpořili nákupy a dárky psí útulky.

A co bylo na akci ještě pozitivní? Téměř tisíc psů se k sobě chovali jako kamarádi, jen občas po sobě na pozdrav štěkli a na louce po nich nezůstala jediná památka, tak byli jejich páni disciplinovaní. Útulky své pejsky k adopci představovali na podiu, aby měl každý z účastníků možnost si je prohlédnout a dozvědět se o nich více informací. Asistovala při tom Bára Hrzánová, která všem přítomným útulkům věnovala několik tisíc korun. „Útulky jsou pro nás dobrou příležitostí otevřít své peněženky a pomoci tam, kde je to potřeba,“ řekla nám Bára.  Na Psí den si oběhla z natáčení a přišla se synem a s tříměsíční fenečkou Pepinou.

Obrovský zájem zaznamenala originální přehlídka známých osobností se svými pejsky. Martina Gavriely, Miluška Bittnerová, Patrície Solaříková, Míša Tomešová Doubravová, Roman Tomeš, Tereza Mátlová, kteří se promenádovali ve slušivých a komických oblečcích. Přehlídce přihlížel Petr Fejk se svým pejskem Hardym a Marcus Tran. Patricie Solaříková si akci moc užila a nadšeně ji komentovala slovy: „Je super, že dorazilo tolik lidí se svými pejsky. Jsem ráda, že Psí den takhle dokázal spojit zábavu s osvětou. Je to nejlepší forma, jak dostat do povědomí lidí, aby byli zodpovědnější. Navíc mne překvapilo, že je tu spousta vychytávek jako psí zmrzlina nebo psí jogurt,“ usmívala se Patrície. „Ano, taky tu vidím spoustu věcí poprvé, např. psí hlavolamy nebo puller sport. Je milé, jak se na pejsky myslí,“souhlasně přikyvovala Martina Gavrieli.

„Mně se akce moc líbila, moji pejsci byli nadmíru spokojeni. Přála bych si víc takových akcí,“ radovala se Míša Tomešováa dodává, „spousta lidí se mě ptá, co speciálního dávám svým pejsků, že jsou takoví energičtí a vitální. S oblibou odpovídám, že hodně lásky!“ A šla se připravit společně s dalšími připravit na netradiční psí módní přehlídku. Miluše Bittnerová pak vyzvala svého tanečního partnera Michala Necpála a s pejsky v náručí překvapivě ladně zatančili úryvek připravený do soutěže. „Takhle by nám to asi neprošlo. Porota je přísná a neúprosná,“ řekla s nadsázkou Miluše

Naopak dvojice z muzikálu Mefisto Jan Kříž a Karolina Gudasová přišli bez čtyřnohých parťáků. „Měli jsme tu s Karolinou premiéru milostné písně z Muzikálu Mefisto „Žít svůj sen“ od Daniela Bartáka a proto jsem nevzal svoji japonskou dogu Sayu. Je to škoda, moc by se jí tady určitě líbilo,“ smutně konstatoval Jan Kříž. A Karolina sice vlastního pejska nemá, ale za to přišla v doprovodu svého přítele Michala Neuvirtha.

Díky nádhernému počasí první ročník této akce zaznamenal účast více než dvou tisíc účastníků. Bylo zde spousta stánků se zajímavými doplňkovými produkty, restaurace s kvalitním jídlem a o zábavu se postaral nabitý program plný soutěží, ukázek psích sportů a první pomoci či přednášky zaměřující se na osvětu.

Foto: www.psiden.cz 

reklama

reklama