Adventní setkání známých osobností se neslo v duchu pomoci potřebným

V čase adventu oslavil nadační fond Time for help první rok svého založení jak jinak než setkáním na adventních trzích. Stalo se tak na terase kavárny Café & Bar Stromovka Collection v OC Stromovka. Propojení to nebylo náhodné. Majitelem kavárny a předsedou správní rady Time for help je jedna osoba, a sice úspěšný podnikatel s dobrým srdcem Václav Posířil.

Proč se rozhodl zapojit do charitativní činnosti? „Time for help je mojí srdeční záležitostí. Propůjčil jsem proto nejen prostory Café & Bar Stromovka Collection pro akce, ale také jsem se aktivně zapojil do chodu Time for help jako předseda správní rady,“ vysvětlil Posířil. Nadační fond Time for help je v současné době více než potřebný. Podporuje děti i dospělé, znevýhodněné skupiny obyvatelstva a národnostní menšiny. Snaží se o spojení všech skupin lidí, menšin a národností. Navíc bojuje proti násilí a xenofobii.

Myšlenku Time for help přišla podpořit celá řada známých osobností, kterým podpora charitativních akcí není cizí. Elis Ochmanová na oslavě prvního výročí zazpívala několik písní a dokázala tak, že je opravdová muzikálová diva. „Oslovuje mě mnoho charitativních organizací a já si myslím, že pomoc je důležitá, takže vždy ráda podpořím. Zvláště v dobách, kdy se cítím šťastná a spokojená. Proto se o to více snažím pomáhat tam, kde neměl někdo štěstí. Mám ráda pestrost, nevyhraňuji se na konkrétní organizace,“ svěřila hvězda pražských muzikálových divadel.

Podobně je na tom i moderátor Petr Vojnar. „Já se snažím pomáhat pořád, když to jde a má to smysl. Samozřejmě, že o Vánocích se akcí dělá víc a jsou to i krásné akce a má to krásnou atmosféru. Ale snažím se tam, kde to jde, pomáhat celoročně,“ svěřil Vojnar. Právě proto, že je o Vánocích jeho diář nabitý prací, snaží se mít vánoční přípravy hotové už s předstihem: „Čím jsem starší, tím víc si Vánoce užívám. A to speciálně proto, že mám šestiletého chlapečka, tak ty Vánoce dělám hlavně pro něj, není totiž nic hezčího než vidět ty plamínky v očích, když mu Ježíšek přinese dárky.“

Pěveckým vystoupením zpestřil program adventního setkání také Petr Kutheil, jehož diář je plný doslova až do Silvestra, kdy ho čeká velký koncert s kapelou v Praze na Václavském náměstí. Domácí výzdoba se teprve chystá, nakupujeme pozvolna světýlka a různou výzdobu. A také jsem koupil velký banánovník, který zatím supluje vánoční stromeček, který ale také bude,“ rozpovídal se zpěvák o vánočních přípravách.

Všechny přítomné překvapila svojí účastí bývalá televizní rosnička Karla Mráčková. Protože bydlí na Letné, nemohla na akci poblíž svého domova chybět. „O víkendu jsme na adventním věnci zapálili svíčku naděje, jinak jsme s výzdobou pozadu, začali jsme s ní právě dnes, a až se vrátím z dnešního adventního setkání nadačního fondu Time for help, s manželem a dcerou Carlou ji dokončíme. Dárky nakupuji od září, s časnějšími nákupy dárků jsem začala asi před patnácti lety a nemohu si to vynachválit, předvánoční období tak prožívám v mnohem větším klidu,“ popsala adventní přípravy moderátorka a nezapomněla popsat i svůj vztah k charitativní pomoci: „Sice jsme se právě včera spolu s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, kde pracuji, zapojili do charitativního projektu Giving Tuesday, takže by se možná dalo říci, že toto vánoční období se pro poskytování pomoci nabízí více, ale jinak je to spíše o tom, že byl člověk měl, pokud může, reagovat s pomocí na danou situaci a ta může přijít kdykoliv.“

K pomoci potřebným vede svoji dceru i bývalá reportérka Top Star magazínu Mirka Hesová. Její dcera Adélka Hesová září v seriálu ZOO na TV Prima a ovládla i pražskou divadelní scénu dětských muzikálových představení. Adélku zpívání strašně baví, jde nám o to, aby se bavila a je to o tom, že to ona sama chce. Dělala jsem roky Top Star magazín, tak vím, jaká je to těžká práce, ale zároveň krásná. Nikdy bych dětem  nemluvila do toho, co chtějí dělat. A protože věděla, že píšu písníčky pro děti, tak mě v pěti letech poprosila, jestli bych písničku napsala i jí. Ale teď už si texty píše i sama,“ popsala začátky svojí dcery pyšná maminka, která nyní působí zejména jako televizní dramaturgyně.

Svojí přítomností přispěli k podpoře šíření myšlenky nadačního fondu Time for help také úspěšní vítězové SuperStar Sabina Křováková či Zbyněk Drda a bývalá členka skupiny Holki Klára Kolomazníková.

V závěru celého odpoledne dorazila ke společnému přípitku patronka nadačního fondu Time for Help Linda Finková. Dnes jsem tady měla zpívat, ale bohužel jsem onemocněla a přišla jsem o hlas. Ale protože mám partu kolem Time for help ráda a někteří jsou i moji kamarádi, tak jsem tady i bez hlasu. Jsem ráda, že kluci (Václav Posířil a Jiří Běla z Time for help – pozn. red.) řekli, že si váží toho, že jsem přišla. Já jsem tady totiž moc ráda, a když je potřeba tak vždycky ráda pomůžu. Příště se těším, že zase zazpívám,“ vysvětlila svůj sípající hlas zpěvačka známá také jako hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Ke svým prvním narozeninám si nadační fond Time for help nadělil adventní charitativní koncert v kostele sv. Ludmily v Praze na Chvalech, který proběhne 14. 12. 2022. Na koncertě vystoupí Andrea Kalivodová, Elis Ochmanová, Barbora Mottlová, Adélka Hesová, Klára Kolomazníková, Petr Kutheil či Andrea Holá. Vstupenky je možné zakoupit na místě v den konání akce a nebo v kavárnách Café & Bar Stromovka Collection. Nadační fond Time for help má do druhého roku svého působení velké ambice a chystá velké projekty. „Jsme přesvědčeni, že naše činnost přinese dobré výsledky. Připravujeme realizaci mnoha zajímavých projektů. Například projekt dětské skupiny na Chvalech, což bude vlastně taková bezplatná školka pro maminky samoživitelky a uprchlíky z Ukrajiny. Dále pracujeme na přípravě komunitní práce se znevýhodněnými osobami a projekty zaměřené na rodinu v krizi,“ vysvětlil výhled do budoucna manažer Time for help Jiří Běla.

reklama

reklama

Adventní setkání známých osobností se neslo v duchu pomoci potřebným

reklama