Václav Kopta: Začínám jako podlucifer, příště snad povýším!

Má za sebou desítky rolí, v pohádkách se ale objevoval poskrovnu, nebo spíše skoro vůbec. Muzikant a herec Václav Kopta si v novém filmu Čertí brko střihl premiérově roli Podlucifera. A hodně si jí, podle vlastních slov, užíval.

„Jedním slovem, paráda. My jsme byli v tom filmu taková skvělá čertí partička, která si užívala pekelných i světských radovánek. Rozhodně nebylo naší rolí děsit, ale bavit. A z těch lidských radovánek se nám zamlouvalo třeba pití piva, což u čertů v jiných pohádkách nebývá zvykem,“ s úsměvem uvedl Vašek a jedním dechem doplnil:

„Když se ale trošku zamyslím, tak to možná nebyla úplně moje pohádková premiéra. Kdysi, před desítkami let jsem hrál ještě na konzervatoři poustevníka Školastyka v Drdových Hrátkách s čertem, kde pekelníka Luciuse ztvárnil Michal Suchánek. Ve věku dospělém je ovšem pravdou, že Podlucifer je mým debutem.“

Podlucifer je krásná role a jak Vašek řekl, užil si jí. Ovšem přeci jen, nebylo mu trošku líto, že on, se svými hereckými zkušenostmi, nedostal roli toho nejvyššího pána pekel?

„Když máte nadřízeného, v tomto případě Lucifera, takového mazáka, jakým je Ondřej Vetchý, tak moc nebrbláte. Samozřejmě, někde uvnitř jsem se třeba občas cítil dokonce jako Nadlucifer, ale ctil jsem onu služební hierarchii. Pokud jde konkrétně o čerty, tak on má v těchto rolích za svou hereckou kariéru nalítáno po světě mnohem víc kilometrů, než já začátečník, takže si bez debat zasloužil být pánem pekel. Nikde ovšem není psáno, že v příští pohádce budu třeba Luciferem já,“ konstatoval herec, kterého jsme zastihli v Paláci knih Luxor, kde se jako kmotr zúčastnil křtu stejnojmenné knížky, tedy Čertí brko, vydané na motivy filmové pohádky.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů