Robert Mikuš: Jako kluci jsme si hráli na policajty a teď jsem se jím stal!

Hrdinové známí ze seriálu Doktor Martin se vracejí. Od pátku začne Česká televize uvádět třináctidílný seriál Strážmistr Topinka a tentokrát nebude hlavním hrdinou pan doktor Miroslav Donutil, ale policajt Robert Mikuš.

„Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování, zda do toho jít. S tím nápadem přišel producent a já ho poslal nejdřív k šípku. Zdálo se mi, že dělat spin off Doktora Martina je magořina. Pak ale přišlo uvědomění, že je to skvělá nabídka, která už nemusí přijít. Řekl jsem ano, že do toho půjdu po přečtení scénáře, což se stalo a bylo vymalováno,“ řekl na novinářské projekci jednoho z dílů nového seriálu Robert, kterého přišla podpořit přítelkyně a herecká kolegyně Veronika.

„Mně se Strážmistr Topinka líbil. Tedy můj přítel v téhle roli i jeho příběhy. Je to o dobré zábavě, trošce napětí, úsměvech, prostě seriál, který si myslím, lidi zaujme,“ prozradila po předváděčce Veronika.

„Víte, jako kluci jsme si hrávali na policajty, honili jsme ty, kteří tropili neplechu a najednou jsem se stal, alespoň ve filmu, opravdovým strážníkem. A moc mě to bavilo. Tomáš Topinka chce být užitečný. Je trapný, ale i křehký a zranitelný. Já osobně jsem měl a mám tu postavu rád a doufám, že příběhy, které se objeví na obrazovce se budou líbit. Nejsou o ranaři a supermanovi bez bázně a hany, ale jsou plné takové té příjemné člověčiny. Prostě o lidech, jejich kladech a záporech,“ doplnil Robert Mikuš.

Kromě něj se v seriálu objeví, jak jinak i Miroslav Donutil, a pak i Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Jiří Bartoška, Marek Geišberk, Václav Kopta a řada dalších oblíbených tváří.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů