Petru Špindlerovou inspirovalo její psí miminko

Kdepak chlapa či ženu, ale ani krajinku nebo zátiší si herečka Petra Špindlerová nevybrala coby inspiraci pro svou tvůrčí malířskou tvorbu. Stvořením, které ztvárnila na hrnek se mj. stalo její půlroční psí miminko Shantik.

Nutno dodat, že nešlo o uměleckou činnost bez rozmyslu. Petra si pozvala do salonku hotelu Hilton své kamarády a kolegy, kteří rovněž vytvářeli malířská díla a dílka na keramiku. Herečka je totiž spolu
s bývalým fotbalovým reprezentantem Václavem Němečkem i zakladatelkou nadačního fondu YogaHelp, vyzdobené hrnečky budou 2. listopadu vydraženy a výtěžek poslouží dobré věci.

„Je to přesně tak a ještě bych dodala, že jsem i cvičitelkou jógy, takže i ta by se měla promítnout při tvorbě. Peníze, které získáme, budou rozděleny na tři díly, jedna část půjde pro lidi s roztroušenou sklerózou, druhá na stacionář, kde se cvičí asistovaná jóga se seniory a třetí bude určena pro ženy z azylového domu, které tam žijí s dětmi a vracejí se zpět do života,“ informovala Špindlerová.

Kromě ní jsme v salonku zastihli již zmíněného Václava Němečka a jeho fotbalové kolegy Pavla Kuku a Jiřího Jarošíka, dorazili i herci a moderátoři mj. Radim Fiala, Zuzana Stavná, Daniela Choděrová, Lenny Trčková, Anička Kulovaná, Milena Steinmasslová atd. atd.

„Jsou to všechno moji přátelé, spousta z nich i cvičí jógu a někteří chodí i na moje hodiny. Oslovila jsem tedy mě blízké lidi a všichni, kdo mohli, jsou tu. A nemusejí být akademickými malíři, o to vůbec nejde. Jde o to, aby to, co vytvořili jim šlo od srdce,“ doplnila Petra Špindlerová.

„Tak to je fajn, co tady bylo řečeno. Já mám výtvarné umění moc ráda, chodím na výstavy a je to pro mě pohlazení po duši. Sama ovšem malovat neumím a rozhodně bych se tím neuživila. Už na základce bylo rozhodnuto, že tohle umění jde mimo mě, ale ráda jsem přišla. A budu se snažit, co to půjde, něco vytvořit a přispět trošku na tuhle charitu,“ nechala se slyšet Milena Steinmasslová.

„Malířská paleta mi moc neříká, ale semtam si nějaké dílko vytvořím. Ale nechlubím se tím. Dneska ale vyzdobím svůj hrneček výjevy, které snad dražitele donutí sáhnout do peněženek a pomohou tím záslužné věci. Takže nerušit, jdu tvořit,“ s úsměvem uvedla Anička Kulovaná a s vervou se dala do díla.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů