Opět na obrazovce: Nesmlouvavý Pyško, drsný Čermák a novopečený otec Příkazký

Podplukovníka Rohana (Alexej Pyško) přeložili z Krušných hor do Ústí nad Labem. Bere sebou svůj osvědčený kriminalistický tým v čele s majorem Kunešem (Hynek Čermák). Stěhuje se také Lupínek (Lukáš Příkazký), Slepičková (Lucie Žáčková) a Mácha (Tomáš Jeřábek). Tím začíná druhá série detektivního seriálu Rapl 2.

„S režisérem Pachlem jsem se seznámil při natáčení filmu Gangster KA. A Rohana v Raplovi mi pak psal přímo na tělo. Nevím, jestli se mi to ještě někdy povede, aby pro mne někdo napsal roli,“ usmíval se Alexej Pyško. „Natáčení druhé řady Rapla bylo docela náročné. Jednak z krásných Krušných hor sjedete do města a potom mi nedělaly dobře teplotní rozdíly. Zažili jsme teploty od -19 do + 40 stupňů a jak se to občas povede, ty zimní scény točíte v horku. Takže všichni okolo měli bermudy a my herci jsme se potili v bundách.“

Natáčení neměl jednoduché ani Lukáš Příkazký, v seriálu otec dvou dětí, ve skutečnosti novopečený otec syna Adama.

„Ano je to tak. Před týdnem se mi narodil kluk, jmenuje se Adam,“ usmíval se čerstvý táta a vrátil se k tématu seriálu Rapl 2. „Mám tam scénu, kdy musím do řeky. Nejprve byla scéna plánovaná na duben, ale dostali jsme se k ní až v červnu. Vedro, Labe pomalu suché, všichni stály sotva po kolena ve vodě a já jsem tam měl plavat v zimní bundě. Sice nám tam pustili vlnu, ale i tak to bylo nepříjemné. Vůbec jsem si neuvědomil, jak je nasáklé zimní oblečení těžké,“ popisoval jednu z mnoha scén Lukáš Příkazký.

Režisér Jan Pachl točil kromě Ústí nad Labem taé na Mostecku, v Děčíně, v Praze, na Sázavě a dva díly dokonce v exotické Černé Hoře. „Řeka Labe hraje v seriálu jednu z hlavních rolí a leitmotivem druhé série Rapla 2 je velmi činorodý zločinec Željko Čubrič, který naše kriminalisty vrhá do přesčasů. V případě Rohana je tu navíc nedořešený motiv osobní pomsty. Jedná se opět o uzavření případy, ale všech třináct dílů opět spojuje dějová linka,“ uvedl režisér a scénárista Jan Pachl s tím, že zatímco Česká televize začne vysílat 7. ledna ve 20:05 první díl Rapla, tak on ve střižně dodělá poslední dva díly. A rozhodně o třetí sérii neuvažují. Zatím!

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů