Hana Maciuchová dala pac na křtu psího kalendáře a prozradila, pro jaké chlupáče má slabost

Hvězdou křtu charitativního kalendáře Dej pac se stala herečka a patronka projektu Hana Maciuchová. Ta celý večer doslova zářila štěstím a měla k tomu důvod! Nejenže se naplno vrátila do života po nedávné nemoci, ale podpořila také dobrou věc.

Výtěžek z kalendáře, v němž pózují umělci s psími kamarády, totiž poputuje organizaci Home4Pet, která hledá opuštěným pejskům nový domov. Přestože herečka sama žádného chlupáče nevlastní, už od dětských let má výjimečný vztah k jednomu plemenu. „Můj tatínek měl vždycky čistokrevné vlčáky. Mám k nim hřejivý, téměř milostný vztah,“ přiznala Maciuchová. Rozplývala se ale také nad výkony mladších kolegů, kteří ukázali své hudební nadání. Na pódiu se vystřídaly organizátorky akce Barbora Smejkalová a Dáša Zázvůrková, ale také zpěvačka Markéta Procházková.

„Já zvířata miluju, ale nemám vlastní, protože bych na ně neměla čas. Čekám, až zpomalím a to se pomalu blíží. Potom budu mít ptáčky, psy a další zvířata. Teď by to hlavně nešlo, protože jsme v podnájmu, tak také čekám, až se přestěhujeme, protože chci, aby ten pes měl výběh. Strašně se na to těším, až budu dojíždět někam daleko, kde se vždycky zavřu a pak pojedu zase daleko do práce,“ promluvila Markéta o svých plánech. Tím si splní svůj dětský sen, neboť jí rodiče chlupatého mazlíčka nikdy nedopřáli. „Měla jsem akorát rybičky, protože naši pejska nechtěli a navíc mám bráchu alergika. Takže jsem nemohla vyrůstat s čímkoliv, co má srst,“ řekla muzikálová kráska a dodala, že zatím si to vynahrazuje alespoň tím, že ve volném čase jezdí na koni a pomáhá zvířatům v útulku.

V Občanské plovárně, kde se událost konala, nemohl chybět ani milovník němých tváří Roman Tomeš, který má s herečkou Michaelou Tomešovou doma křížence Akorda a Jack Rusella Mimi. Před půl rokem se ale jejich čtyřčlenná rodina rozrostla o dalšího člena – syna Kristiána. Jak proběhlo jejich první setkání? „Bylo velmi pozitivní. Když jsme ho přivezli, položili jsme ho na zem a oni si ho očuchali, olízli a utekli. Ale od té doby ho každé ráno přivítají olíznutím. Jsou to praví ochranáři a nežárlí na něj. Jen ten větší má rád pozornost, a když cítí, že ten malej má lásky víc, tak se občas vetře. Je to roztomilé,“ svěřil se hrdý tatínek, jenž na akci zazpíval písničku Podpantoflák a zavtipkoval, že vychází z jeho momentálního života. Nového „stavu“ se dočkala i další účinkující Ivana Korolová, která se v září provdala za bubeníka Jiřího Veselého.

„Dopadlo to podle našich představ, akorát jsme počítali s tím, že bude lepší počasí. Svatba se měla konat na louce, ale bylo hnusně, foukal vítr a pršelo, a když hosti přijeli do Špindlerova mlýna na tu Erlebachovu boudu, tak jim vichr vylamoval dveře od auta. Takže se to nakonec konalo vevnitř. Naštěstí tam měli nádhernou kapli,“ rozpovídala se zpěvačka o svém velkém dni. Na prvního potomka ale zatím nespěchají a místo něho si hned po přestěhování z garsonky do většího bytu prý pořídí kočičku.

Akci si užili jak známé osobnosti, tak přítomní psí mazlíčci. Organizátorka Bára Smejkalová dokonce potvrdila, že se můžeme těšit i na příští ročník. A jak nápad vůbec vznikl? „Když nehraju, věnuju veškerý svůj volný čas trénování psů. Před rokem mě napadlo, že oslovím Dášu Zázvůrkovou, protože vím, že psy miluje. Shodli jsme se na tom, že nafotíme kalendář s osobnostmi, které jsou nám blízké a pokusíme se pomoci,“ řekla herečka.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů