Cirkus v cirkuse u Berousků způsobily Vipky se svými dětmi

Známé osobnosti přivedli své ratolesti do cirkusu Sultan Berousek. Cirkus rodiny Berousků, který se, mimo jiné, proslavil ve filmu Šest medvědů s Cibulkou s Lubomírem Lipským, si jako další štaci zvolil pražský Hagibor.

Dospělí i děti měli možnost si před cirkusovým představením prohlédnout zvířecí park. K takovému dvousetpadesátikilovémutygru se sice nikdo nelísal, ale koně, lamy či krokodýla si každý pohladil docela rád. Zpěvačka Michaela Gemrotová si do cirkusu přivedla svoji sestru i s dětmi.

„Já jsem byla naposledy v cirkusu, když mi bylo asi tady jako Honzíkovi,“ ukázala na svého šestiletého synovce Míša. „Klaunů jsem se vždycky bála, ale zvířata mně hodně bavili. Hlavně koně a to mi zůstalo dodnes. Máme našeho koně ustájeného na chalupě Šumavě. Sice na něm jezdím strašně málo, ale sestra má víc času a věnuje se mu. Kobylce, která se jmenuje Afrika, je už sice dvacet dva let, ale je docela čiperná dáma. Nepotřebuje denně jezdit, spíš se jen tak pase a užívá si důchodu. Mám taky ráda opice, a kdyby byla možnost si třeba zahrát se šimpanzi, byla by to paráda.“

Rozmazlená princezna z pohádky Řachanda, herečka Denisa Pfauserová se nápadně točila kolem koní a poníků. „Jsou to krásná zvířata, moc se mi líbí. Já na koni umím. Na škole jsme měli výuku jízdy na koni, ale pak to zrušili. Pokud máte dneska hrát ve filmu s koněm, dostanete školení od produkce,“ prozradila Denisa Pfauserová, jak to dneska chodí u filmu.

Svého manžela a syna Adriana přivedla do cirkusu Sultan Berousek i operní diva Andrea Kalivodová. „Přivedla jsem malého Adriana, aby se podíval na zvířata. Doma máme jen rybičky a s těmi si moc nepohraje,“ smála se Andrea Kalivodová a vedla rodinku k metrovému krokodýlovi, kterému už věnovala pozornost fitness trenérka Hanka Kynychová či herečka Vendula Křížová s dětmi.

S manželkou a vnoučaty se přišel podívat na umění cirkusových umělců i kaskadér ve výslužbě Petr Jákl starší. „Ve filmu jsem se zvířaty hrál mockrát. Koně miluji a hrát s nimi byl pro mě zážitek. Když ale potřebovali do filmu splašené koně, nechávali je před natáčením třeba i tři dny zavřené. To jsem neměl rád. Jednak mi bylo líto zvířat a jednak ty scény byly hodně nebezpečné.“ Představení Cirkus Berousek, který na Hagiboru bude až do 12. listopadu, si také nenechala ujít Tereza Mátlová s dcerou Emily, sopranistka Pavlína Senič s dcerou či herec Aleš Háma se synem.

Foto: Herminapress

Komentáře

komentárů